Strona główna Wydarzenia Świdnica „25 lat minęło, lecz nie odeszło w cień”. Wspominają Mistrzostwa Polski w...

„25 lat minęło, lecz nie odeszło w cień”. Wspominają Mistrzostwa Polski w Boksie z 1996 roku

0

Od piątku, 11 czerwca na świdnickim Rynku można oglądać wystawę plenerową zorganizowaną w związku z 25-leciem 67. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie, które odbyły się w Świdnicy w 1996 roku.

Pomysłodawcami wystawy byli: Ryszard Makowski – pełniący podczas mistrzostw funkcję zastępcy sędziego głównego, Ryszard Pycz – będący wtedy wiceprzewodniczącym komitetu organizacyjnego, a także Grzegorz Walczak – sekretarz komitetu organizacyjnego 67. IMPS w Boksie. Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca przed Informację Turystyczną (Rynek 39).

25 lat minęło, lecz nie odeszło w cień. Wielu kibiców do dzisiaj z rozrzewnieniem wspomina 67. Mistrzostwa Seniorów w Boksie przeprowadzone w dniach od 12 do 16 czerwca 1996 roku w Świdnicy. Według zgodnej oceny odniesiono wielki sukces sportowy, promocyjny i organizacyjny. Przyznanie zawodów tej rangi nie było sprawą łatwą. Przez dwa lata władze Polskiego Związku Bokserskiego miały poważny dylemat. Na szczęście podjęto decyzję korzystną dla Polonii Świdnica – wspomina Grzegorz Walczak.

/UM Świdnica, mat. wystawy, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Komunardów
Następny artykułWygrać ostatni mecz w sezonie na własnym stadionie [RELACJA LIVE]