Strona główna Wydarzenia Od niedzieli łagodzenie obostrzeń. Kolejne zmiany za dwa tygodnie

Od niedzieli łagodzenie obostrzeń. Kolejne zmiany za dwa tygodnie

0

Od 13 czerwca wejdą w życie zmiany w sprawie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Otwarte zostaną strefy gastronomiczne m.in. w kinach, teatrach i na koncertach, natomiast w świątyniach będzie mogło przebywać więcej wiernych.

W piątek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające obecne przepisy w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Od 13 czerwca dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. W świątyniach będzie mogło być maksymalnie 50% obłożenia. Limit nie obejmuje osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Zgodnie z zapowiedziami rządu kolejne zmiany mają zostać wprowadzone 26 czerwca. Od tego dnia obowiązywać będzie nowy limit osób w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw – 1 os. na 10 m². Świątynie będą mogły być obłożone maksymalnie w 75%. W dyskotekach będzie mogło być maksymalnie 150 osób. Taki sam limit osób będzie dotyczył imprezy i spotkań organizowanych na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej. W zgromadzeniach będzie mogło brać udział maksymalnie 150 osób.

Od 26 czerwca transport publiczny będzie mógł być obłożony w 100%. Pasażerowie nadal muszą mieć maseczki zakrywające usta i nos. Z kolei wesołe miasteczka, kina i teatry, restauracje i hotele będą mogły być obłożone w 75%. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 lat. Obiekty sportowe będą mogły być obłożone maksymalnie w 50% Limity nie obejmują osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

/PAP, gov.pl, opr. mn/

Poprzedni artykułWygrać ostatni mecz w sezonie na własnym stadionie [RELACJA LIVE]
Następny artykułDrzewa wzdłuż alei Niepodległości wycięte. Mieszkańcy interweniowali u konserwatora zabytków [FOTO]