Strona główna 0_Slider Szedł środkiem drogi, butelką piwa rozbił szybę w samochodzie. Trwają poszukiwania nietrzeźwego...

Szedł środkiem drogi, butelką piwa rozbił szybę w samochodzie. Trwają poszukiwania nietrzeźwego agresora [VIDEO]

2

Świdnicka policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawcy zdarzenia, do którego doszło 26 czerwca w rejonie ulicy Sikorskiego w Świdnicy. Nietrzeźwy mężczyzna, idąc środkiem jezdni, rzucił butelką piwa w jadące za nim auto i rozbił przednią szybę w pojeździe. Całą sytuację zarejestrowała kamera zamontowana w innym pojeździe.

Do zdarzenia doszło 26 czerwca, po godzinie 12.00, na zjeździe z ulicy Sikorskiego na teren centrum handlowego. – Pijany agresor idący środkiem ulicy rozbił przednią szybę samochodu, rzucając w nią butelką z piwem. Padł pokonany własną głupotą, a w momencie upadku rozbił kolejną butelkę schowaną w spodniach, tym razem zapewne uszkadzając swoje ciało. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Samochodem jechał ojciec z córką. Na szczęście nikomu nic się nie stało, poza agresorem oczywiście – opisuje świadek zajścia, które zostało zarejestrowane przez kamerę znajdującą się w jego aucie.

Na miejscu zdarzenia interweniowała świdnicka policja. – Mężczyzna rzucił szklaną butelką w samochód marki Renault, powodując m.in. uszkodzenie przedniej szyby – potwierdza Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Sprawca oddalił się przed naszym przybyciem. W tej sprawie trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy – dodaje Ząbek.

W ramach kampanii “Stop agresji drogowej” policjanci zachęcają do przesyłania materiałów dokumentujących przypadki rażącego naruszenia przepisów oraz agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Na dedykowany kampanii adres poczty elektronicznej ([email protected]) można przesyłać przesyłać linki, filmy lub zdjęcia zawierające rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, a także przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego. – W celu skutecznego ścigania sprawców naruszeń w ruchu drogowym z materiałem należy przesłać następujące informacje: data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica), dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka, dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy – wyliczają dolnośląscy policjanci.

/mn/