Strona główna Artykuł sponsorowany Szczoteczka soniczna – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Szczoteczka soniczna – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

0

Mimo że Polacy używają wielu różnych szczoteczek do mycia zębów, to jednak Polskie Towarzystwo Stomatologiczne poleca szczoteczki soniczne. Są one dość podobne do elektrycznych, lecz są dużo skuteczniejsze, jeśli chodzi o usuwanie płytki nazębnej. Jedną z najbardziej polecanych marek są szczoteczki soniczne Oclean.

Emisja ultradźwięków
Zasadniczym powodem, dla którego warto zainteresować się szczoteczkami sonicznymi jest to, że emitują one ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Te natomiast mają pozytywny wpływ na skuteczność usuwania płytki nazębnej. Ich zaletą jest też to, że pozbywają się niebezpiecznych patogenów, które gromadzą się w jamie ustnej.

Duża ilość ruchów w ciągu 60 sekund!
Szczoteczki soniczne są w stanie wykonywać kilkadziesiąt tysięcy ruchów w ciągu minuty. To znacznie więcej aniżeli w przypadku klasycznych szczoteczek manualnych, czy chociażby elektrycznych. Dzięki temu, że szczoteczki soniczne Oclean wykonują więcej niż 40 000 ruchów, to możemy się cieszyć w pełni czystymi i zdrowymi zębami!

Dla nadwrażliwych i nie tylko
Sklep internetowy Oclean.pl oferuje szczoteczki soniczne, które idealnie sprawdzają się osobom, które walczą z nadwrażliwością zębów i dziąseł, a to wszystko dlatego, że znakomicie dostosowują one siłę nacisku na powierzchnię zęba. Mogą jednak ich używać także ci, którzy nie zmagają się z tego typu problemami.

Odpowiedni czas szczotkowania
Używanie szczoteczki sonicznej jest banalnie proste. Posiadają one główki, które wyglądają praktycznie tak samo, jak te w przypadku klasycznych szczoteczek. Mają one również wbudowany czasomierz – dzięki niemu myjemy zęby odpowiednią ilość czasu (2 minuty), natomiast co 30 sekund zostajemy poinformowani o tym, że nadszedł czas, aby przejść do innego miejsca czyszczenia.

Prawidłowa i efektywna technika mycia zębów
Nie bez powodu mówi się, że szczoteczki soniczne zapewniają najefektywniejsze mycie zębów. Wszystko dlatego, że wykorzystują one ruch wymiatający, który jest najskuteczniejszy. Zdecydowana większość Polaków nieprawidłowo myje zęby, bowiem szczotkuje je z boku na bok – nie tak powinniśmy to robić. Aby myć prawidłowo zęby, należy uświadomić sobie, że najlepszy jest ruch wymiatający, czyli szczotkowanie z dołu do góry. Jednak dość trudno oswoić się z tym odruchem, zatem warto zainwestować w szczoteczkę soniczną Oclean, która to ułatwi.

Czyste przestrzenie międzyzębowe
Zdążyliśmy już wspomnieć, że szczoteczki sonicznej Oclean wykonują ponad 40 00 drgań w ciągu 60 sekund, jak i wykorzystują emisję ultradźwięków, dlatego też świetnie sobie radzą z oczyszczaniem nawet tych najbardziej trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych.

Czas pracy nawet do 1,5 miesiąca!
Użytkowników szczoteczek elektrycznych bardzo często drażni to, że wymagają one częstego ładowania, bowiem już po kilku dniach od naładowania nie można ich używać. W tym aspekcie szczoteczki soniczne także są znacznie lepsze, ponieważ te oferowane przez Oclean wytrzymują nawet 1,5 miesiąca na jednym naładowaniu, uwzględniając mycie zębów dwa razy w ciągu dnia.

Programator czasu mycia zębów
Ogromną zaletą szczoteczek sonicznych jest też to, że mają one wbudowany inteligentny programator czasu szczotkowania.

Tryby pracy
Co więcej, szczoteczki wykorzystujące technologię soniczną, często mają wbudowane tryby pracy. Najczęściej są to tryby: Normal, Message oraz Whitening. Pierwszy z nich to Normal, czyli klasyczna prędkość – najlepszy wybór na co dzień. Istnieje też tryb Massage, który jest polecany osobom zmagającym się z problemami dotyczącymi dziąseł. Mamy do wyboru również Whitening – doskonała propozycja dla tych, którym zależy na uzyskaniu pięknego, białego uśmiechu.

Ocena szczotkowania
Szczoteczki soniczne Oclean wyróżniają się także 6-osiowym żyroskop, który umożliwia ocenę szczotkowania. Dzięki niemu wiemy, które obszary w jamie ustnej wymagają większej uwagi i z łatwością możemy wyeliminować błędy popełniane podczas mycia zębów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZygmunt Zelek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Następny artykułCzęściowe zaćmienie Słońca już dzisiaj. O której patrzeć w niebo i jak obserwować zjawisko?