Strona główna 0_Slider Spektakularny transfer… Z klubu Malwiny Smarzek do Świdnicy!

Spektakularny transfer… Z klubu Malwiny Smarzek do Świdnicy!

0

Kilkanaście godzin temu oficjalnie ogłoszono transfer jednej z naszych czołowych, polskich siatkarek – Malwiny Smarzek. 25-letnia biało-czerwona liderka przenosi się do ekipy mistrza Rosji – Lokomotivu Kaliningrad. To jednak nie koniec ruchów transferowych Rosjan ze Świdnicą w tle. Biało-zielonych barw od nowego sezonu 2021/2022 będzie bronić nowa zawodniczka!

W nowej kampanii rozgrywkowej duet trenerski pierwszej drużyny MKS-u IgnerHome Volley Świdnica Maciej Leński i Wojciech Ząbek będzie mógł skorzystać z usług młodej, 20-letniej Rosjanki. Szeregi naszego drugoligowca wzmacnia Anna Andrukhova. To mierząca 176 centymetrów wzrostu zawodniczka występująca na pozycji rozgrywającej. W ostatnim czasie była podporą i kapitanem drużyny Lokomotivu Kaliningrad U-20. Zaliczyła też kilka występów w Superlidze – najwyższej, rosyjskiej klasie rozgrywkowej w siatkówce kobiet.

W nowym sezonie 2021/2021 pierwszą drużynę MKS-u IgnerHome Volley Świdnica w rozgrywkach II ligi poprowadzi duet trenerski Maciej Leński i Wojciech Ząbek. W nowym sezonie nie zobaczymy już w Świdnicy Anny Śmidowicz, Anny Maziakowskiej, Natalii Cichowlas i Marty Maciejewskiej. Zarząd biało-zielonych zaczyna odkrywać karty co do nowych zawodniczek. Pierwszą z nich została atakująca Sobieskiego Oława – Julia Lubońska. Dziś przyszedł czas na siatkarkę Lokomotivu Kaliningrad – rozgrywającą Annę Andrukhovą.

/MDvR/

Poprzedni artykułBurmistrz Świebodzic wygrał przed sądem z organizatorami referendum
Następny artykułWyścigowy hat-trick świdniczanina w Mistrzostwach Polski [FOTO]