Strona główna 0_Slider Burmistrz Świebodzic wygrał przed sądem z organizatorami referendum

Burmistrz Świebodzic wygrał przed sądem z organizatorami referendum

0

Paweł Ozga w trybie wyborczym wygrał z inicjatorami referendum. Radni z grupy inicjatywnej zostali zobowiązani przez Sąd Okręgowy w Świdnicy do sprostowania informacji podanej w ulotce referendalnej, rozpowszechnianej wśród mieszkańców. W najbliższą niedzielę świebodziczanie zdecydują, czy pozostawić obecnego burmistrza na stanowisku, czy go odwołać.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sąd Okręgowy w Świdnicy nakazał grupie inicjatywnej w składzie: Patryk Biały, Sebastian Biały, Marcin Cichoń, Tomasz Czekaj, Aneta Dobosz, Marek Gąsior, Łukasz Kwadrans, Bogdan Kożuchowicz, Zofia Marek, Sławomir Łukawski, Halina Mądra, Adam Tobiasz, Krystian Wołoszyn sprostowanie informacji, zawartych w ulotce referendalnej Tak dla Świebodzic w Referendum 20 czerwca 2021″ i opublikowanie sprostowania m.in. na stronie miasta oraz na fb burmistrza Ozgi.

Sąd nakazał publikację następującej treści: „Oświadczam, że nieprawdziwe są rozpowszechniane w materiałach referendalnych informacje o tym, że Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wydał w sposób niegospodarny pieniądze publiczne na remont kładki dla pieszych na rzece Pełcznicy, przepłacając cenę kładki o ponad 150.000 zł oraz, że nieprawdą jest, iż w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach wielokrotnie ginęły dokumenty dotyczące targów, zamówień, umów i skarg, a także że przeprowadzane były procedury kompletnej dokumentacji”. Sąd zakazał także publikowanie kolejnych materiałów, zawierających nieprawdziwe informacje.

Na zdjęciu zaskarżona ulotka.

Na postanowienie przysługuje w ciągu 24 godzin zażalenie do sądu apelacyjnego, który na rozpatrzenie zażalenia również ma 24 godziny.

/asz/

Poprzedni artykułCzyja zguba? [Aktualizacja]
Następny artykułSpektakularny transfer… Z klubu Malwiny Smarzek do Świdnicy!