Strona główna Artykuł sponsorowany Skrojony na miarę – śpiworek dla dziecka

Skrojony na miarę – śpiworek dla dziecka

0

Jesienny i zimowe chłody potrafią skutecznie zniechęcić do spacerów. Mimo to niezależnie od pogody dziecko potrzebuje odrobiny ruchu oraz świeżego powietrza. Dlatego też, gdy termometr pokazują coraz niższą temperaturę, a słońce zdaje się ginąć za wszechobecnymi chmurami, koniecznie zaopatrzmy się w śpiworek dla dziecka.

Plucha niestraszna dla malucha
Gdy za oknem robi się zimno i nieprzyjemnie, musimy postarać się o ochronę malucha przed przenikliwym chłodem. Najczęściej stosowaną metodą jest ubieranie dziecka na cebulkę tj. nakładanie nań kilku warstw ubrań. Rozwiązanie to, wykorzystują termoizolacyjne właściwości powietrza między poszczególnymi warstwami stroju, całkiem dobrze chroni organizm szkraba przed zimnem. Ma jednak sporo wad. Ubieranie i rozbieranie dziecka, zajmuje sporo czasu i bywa kłopotliwe, szczególnie jeśli maluch nie jest skory do współpracy. Ponadto krępuje on ruchy, utrudniając aktywność fizyczną. Śpiworek dla dziecka, pozwoli nas zrezygnować z jednej warstwy ubrań, jednocześnie nie narażając naszej pociechy na wychłodzenie.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze śpiworka dla dziecka? Przede wszystkim, kluczowy jest rozmiar. Śpiworek powinien być na tyle duży, by nie ograniczyć przestrzeni ruchowej dziecka. Źle dobrany, zbyt ciasny śpiworek wiąże się nie tylko z niewygodą, lecz także ryzykiem przegrzania dziecka. Powinien być on także pasować do używanego przez nas akurat wózka. Większość śpiworków dla dzieci w ofercie naszego sklepu to produkty uniwersalne, Sprawdzą się one równie dobrze w głębokim wózku, spacerówce, sankach, a także foteliku samochodowym. Zewnętrzna warstwa śpiworka powinna być wodoszczelna, chroniąc malucha przed deszczem. Szczególnie dobrze sprawdzają się pod względem tkaniny impregnowane nietoksycznym, bezwonnym preparatem. Wnętrze śpiworka z reguły jest wykładane wełną lub polarem, w gorszej jakości, tańszych produktach stosuje się poliester. Dodatek jonów srebra zapobiega rozwojowi bakterii i innych mikroorganizmów chorobotwórczych. Zwróćmy uwagę na liczbę otworów na pasy. Dodatkowa para jest niezwykle przydatna podczas chłodniejszej części, gdy to z powodu grubszego ubioru, zapinamy pasy luźniej.

Śpiworek na letnie przechadzki
Śpiworek do wózka bywa użyteczny nie tylko zimą, ale też latem. Śpiworki letnie wykonywane są z cienkiej (0,3-1 tog), oddychającej tkaniny, gwarantującej swobodny przepływ powietrza. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na naturalne, szlachetne materiały jak bawełna, bambus czy muślin.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnicki policjant w czasie wolnym od służby pomógł zatrzymać złodzieja
Następny artykułKolejne warsztaty na świdnickim Skateparku już w piątek