Strona główna 112 Świdnicki policjant w czasie wolnym od służby pomógł zatrzymać złodzieja

Świdnicki policjant w czasie wolnym od służby pomógł zatrzymać złodzieja

3

Odzyskany rower i zatrzymany sprawca kradzieży – to efekt działań podjętych przez świdnickiego policjanta, który w dniu wolnym od służby przyjechał z rodziną do wrocławskiego aquaparku. Będąc świadkiem kradzieży jednośladu funkcjonariusz zareagował natychmiast i dzięki współpracy z dwoma młodymi mieszkańcami Wrocławia, po krótkim pościgu udało się ująć 27-letniego złodzieja.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej na oczach przechodniów odciął obcęgami zabezpieczenie roweru, a następnie nim odjechał. Świadkowie zdarzenia zareagowali natychmiast i wołali o pomoc, gdy zobaczyli, jak oddala się on skradzionym jednośladem – mówi Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jedną z osób, która zauważyła to zajście przy wrocławskim aquaparku, był policjant spędzający tam z rodziną swój wolny czas. – Mundurowy, który na co dzień pełni służbę w wydziale dochodzeniowo-śledczym Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, bez chwili wahania podjął pościg za 27-latkiem. Pomogli mu w tym dwaj młodzi mężczyźni, którzy widząc, jak biegnie on za rowerzystą, udostępnili mu miejsce w swoim samochodzie, aby wspólnie dogonić złodzieja. Na ulicy Łódzkiej wyprzedzili oni autem uciekającego rowerem mężczyznę. Policjant wraz z jednym z nich szybko wysiedli z samochodu, a następnie skutecznie uniemożliwili 27-latkowi dalszą ucieczkę – relacjonuje Ratajczyk.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, którzy zostali powiadomieni o tej sytuacji. Przejęli oni ujętego mężczyznę. – Jak się okazało, 27-letni wrocławianin był także poszukiwany w celu odbycia sześciomiesięcznej kary pozbawienia wolności. Został on zatrzymany i teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd. W konsekwencji swoich działań może on spędzić za więziennymi kratami zdecydowanie dłużej niż pół roku, ponieważ za przestępstwo kradzieży, którego się dopuścił, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik prasowy KWP Wrocław.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułMeteorolodzy ostrzegają przed upałami. Jak sobie z nimi radzić, gdzie szukać ochłody?
Następny artykułSkrojony na miarę – śpiworek dla dziecka