Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejne warsztaty na świdnickim Skateparku już w piątek

Kolejne warsztaty na świdnickim Skateparku już w piątek

0

Tydzień temu na świdnickim Skateparku Fundacja Ładne Historie przy wsparciu Urzędu Miejskiego zainaugurowała swój nowy projekt Pumptrack 1.0 – cykl otwartych warsztatów młodzieżowych przy Polnej Drodze 2 w Świdnicy. W ten piątek, 18 czerwca, na dzieci i młodzież czekają kolejne warsztaty.

Podczas inauguracji zajęć wakacyjnych na skateparku poczuliśmy prawdziwą pozytywną energię i letni vibe, na których zależy nam podczas planowanych zajęć. Nie zabrakło amatorek i amatorów rowerowych sztuczek, jak i zdobienia rowerów, hulajnóg i kasków. To dla nas sygnał, że warto tam być i już cieszymy się na kolejne spotkania – mówi Maria Zięba, założycielka Fundacji Ładne Historie.

Już w najbliższy piątek, 18 czerwca, odbędą się drugie z cyklu szesnastu otwartych warsztatów młodzieżowych na świdnickim skateparku. Tym razem czekają na dzieci i młodzież warsztaty deskorolkowe oraz możliwość zabezpieczenia swoich jednośladów. Już od godz. 17:00 każda zainteresowana osoba będzie miała możliwość oznakowania swojego roweru, dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji oraz uczyć się jazdy na deskorolce pod czujnym okiem instruktorów ze szkoły Skate Academy z Wrocławia.

Skateboarding to dla jednych sport, dla innych forma ekspresji czy sposób przemieszczania się. Wyjątkowy charakter jazdy na desce sprawił, że jest to najszybciej rozwijająca się dyscyplina ekstremalna na świecie. Wpadnij zobaczyć, o co w tym chodzi i spróbować swoich sił na skateparku w Świdnicy przy wsparciu ekipy Skate Academy z Wrocławia! Już jutro pierwszy z cyklu czterech warsztatów deskorolkowych – pod opieką instruktorów  każdy z uczestników programu będzie mógł postawić pierwsze kroki na desce. Szkolenie to 90-minutowe warsztaty, obejmujące zakres od pierwszych kroków na desce po poruszanie się po przeszkodach i wprowadzenie do jazdy ekstremalnej.

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat. Odbędą się w dwóch grupach: 17:00-18:30 (grupa wiekowa 7-14 lat) oraz 18:30-20:00 (grupa wiekowa 14-19 lat). Do obu grup obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/K83rQ4H8U6e5F3JG7.

/Fundacja Ładne Historie, opr. red./