Strona główna 0_Slider Ponownie ruszyli sprzątać Jezioro Bystrzyckie. Zebrali pół tony śmieci

Ponownie ruszyli sprzątać Jezioro Bystrzyckie. Zebrali pół tony śmieci [FOTO]

1

Chociaż leży na terenie gminy Walim, jest równie ważne dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha. Jezioro Bystrzyckie to jedno z najbardziej lubianych miejsc na weekendowe wypady. Jego urok psują jednak śmieci porozrzucane na brzegach lub pływające na powierzchni zbiornika. Z takim stanem rzeczy drugi rok z rzędu próbują walczyć społecznicy ze stowarzyszenia Czysty Wałbrzych, którzy w niedzielę ponownie zaprosili do wspólnych porządków wszystkich tych, którym zależy na przyrodzie.

Niedzielne sprzątanie odbyło się w ramach drugiej edycji akcji „Milion powodów by nie sięgnąć dna”. – Prace porządkowe skoncentrowały się na zakolu przy ujściu potoku Młynówka. Dzięki niskiemu stanu wody udało się wyjąć opony, które zalegały w tym miejscu na dnie. Zebraliśmy 53 worki śmieci i 8 opon razem ok. 0,5 tony odpadów – poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych członkowie stowarzyszenia Czysty Wałbrzych.

W ubiegłym roku społecznicy podjęli się organizacji i koordynacji wspólnego wysiłku różnych instytucji i podmiotów, którego celem było sprzątnięcie lub znaczne usunięcie śmieci z Jeziora Bystrzyckiego. – Posprzątaliśmy ułamek śmieci z tak pięknego jeziora, w którym pływają ludzie, wędkarze łowią i jedzą ryby, a mieszkańcy okolic Dzierżoniowa pobierają wodę – wskazywali wcześniej pomysłodawcy przedsięwzięcia, zapowiadając dalsze działania mające na celu uprzątnięcie zbiornika.

/opr. mn/

fot. Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych