Strona główna 0_Slider Pociągiem do Skalnego Miasta? Wracają sezonowe połączenia do Czech

Pociągiem do Skalnego Miasta? Wracają sezonowe połączenia do Czech

0

26 czerwca powróci cieszące się dużym zainteresowaniem połączenie do Adrspachu. Tym samym, po niemal półrocznej przerwie, podróżni ponownie będą mogli w celach turystycznych udać się do Skalnego Miasta.

fot. Jan Mehlich/CC BY-SA

Początek wakacji to dobra okazja na weekendową wycieczkę w miejsca pełne formacji skalnych o unikatowej rzeźbie, a także labiryntów i wąwozów. Warto więc zaplanować podróż. Obiekty turystyczne znane jako Teplické Skály oraz Adršpašskoteplické Skály są ponownie otwarte dla odwiedzających. Bilety wstępu na ich teren oraz na podróż z Kolejami Dolnośląskimi są dostępne on-line u organizatorów – zachęca Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Sezonowe połączenie Kolei Dolnośląskich, łączące Wrocław z miejscowościami Teplice nad Metují oraz Adršpach, po raz pierwszy wystartowało pod koniec kwietnia 2018 roku. W tym roku będzie ono funkcjonować od 26 czerwca do 28 sierpnia. W drodze do Czech, szynobusy jeżdżące na trasie D28 zatrzymują się także stacjach kolejowych leżących na terenie powiatu świdnickiego – w Żarowie, Jaworzynie Śląskiej i Świebodzicach.

Odjazdy bezpośrednich pociągów w kierunku Adršpachu: z Żarowa o godzinie 8.08 i 16.19, z Jaworzyny Śląskiej o 8.13 i 16.24, ze Świebodzic o 8.20 i 16.32. Powrót bezpośrednim pociągiem: przyjazd do Świebodzic o godzinie 12.37 i 20.27, do Jaworzyny o 12.43 i 20.34, do Żarowa o 12.49 i 20.40. Za przejazd w jedną stronę z Żarowa do Adršpachu trzeba będzie zapłacić 21 złotych, z Jaworzyny Śląskiej – 19 złotych, zaś ze Świebodzic – 16 złotych. Z 50% zniżki mogą skorzystać dzieci w wieku od 6 do 15 lat, natomiast dzieci do lat 6 mogą jechać bezpłatnie.

Także w ten weekend wznowione zostanie połączenie kolejowe na innej, lubianej przez turystów trasie – do Trutnova, będącego miastem partnerskim Świdnicy.

Ze rozkładem jazdy można się zapoznać na stronie Kolei Dolnośląskich.

/opr. mn/