Strona główna 0_Slider Pobity na śmierć za narkotykowe długi

Pobity na śmierć za narkotykowe długi

0

Dwa tygodnie po śmierci 35-latka ze Świebodzic udało się ustalić osobę podejrzaną o śmiertelne pobicie. Tłem tragedii najprawdopodobniej były nieporozumienia związane z rozliczeniem sprzedaży marihuany.

Zdjęcie ilustracyjne

– 16 maja w jednym z domów w Świebodzicach rodzina znalazła zwłoki 35-letniego mężczyzny. Ślady na ciele wskazywały na możliwy udział osób trzecich – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Sekcja zwłok potwierdziła liczne obrażenia, m.in. złamanie nosa i krwawienie do przewodu pokarmowego oraz układu oddechowego, a także krwiak podtwardówkowy, który był bezpośrednią przyczyną śmierci.

– W postępowaniu zostało ustalone, że do pobicia i śmierci doszło 13 maja. W domu znajdowały się ślady wskazujące na uprawę marihuany. Poszliśmy tym tropem i okazało się, że nieporozumienia z rozliczeniami za narkotyki mogą być najbardziej prawdopodobną przyczyną pobicia – mówi prokurator. Śledczy ustalili podejrzanego. To 39-letni Łukasz P., podobnie jak ofiara mieszkaniec Świebodzic. – 26 maja mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: pobicia ze skutkiem śmiertelnym, uprawy marihuany, oraz sprzedaży i udzielania amfetaminy. Nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień – informuje szef świdnickiej prokuratury. 27 maja sąd zadecydował o zastosowaniu wobec Łukasza P. trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W sprawie zarzuty usłyszało jeszcze dwóch mężczyzn, 29 i 20-latek. – Nie mieli związku z pobiciem, zarzuty dotyczą utrudniania postępowania – tłumaczy Marek Rusin.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułKierowcy na plus, piesi wciąż z telefonem na przejściu
Następny artykułChwalą się Perłami Samorządu. Jak wybierani są laureaci?