Strona główna 0_Slider Łączą siły dla chorego Damiana. Do wylicytowania stukilometrowa off-roadowa przejażdżka

Łączą siły dla chorego Damiana. Do wylicytowania stukilometrowa off-roadowa przejażdżka

0

Pełna emocji wyprawa pętlą po terenach wokół Sobótki czeka na chętnych, którzy chcą przeżyć duże emocje i jednocześnie wesprzeć leczenie 15-letniego Damian Nazarko z Jagodnika. Chłopcu po raz kolejny na pomoc rusza grupa Off-Road, która wystawiła na licytację przejażdżki terenowymi autami na liczącej 100 km trasie. A 11 lipca miłośnicy off-road będą mogli się bawić na V Charytatywnym Motopikniku dla Damiana.

Damian Nazarko w tym roku kończy 15 lat. Od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną. Ponadto wykazuje on również zaburzenia ze spektrum autystycznego. Cała kwota uzbierana podczas pikniku zostanie przekazana na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”, której chłopiec jest podopiecznym. Pieniądze zostaną wykorzystane na kosztowne leczenie i rehabilitację. Piknik co roku jest ogromnym wsparciem dla rodziców. W 2020 udało się zebrać ponad 18 tysięcy złotych.

W tym roku piknik poprzedza internetowa licytacja, a na niej wspomniana już wyprawa. „Trasa zacznie się i zakończy w Sobótce. Cała wyprawa około 100km, a dla tych którzy nie będą mieli dosyć będzie dodatkowo około 30km! W ¾ trasy będzie ognisko! Na trasie będziecie podziwiać punkty widokowe, m.in na kamieniołomy!” – czytamy w ogłoszeniu licytacji. szansę na udział w przejażdżce ma 19 osób, dla których szykowane są miejsca w sześciu samochodów. Początkowa stawka licytacji za jedno miejsce to 100 złotych. Na aukcję wystawiono wiele innych usług i przedmiotów, m.in. vouchery do pracowni tatuażu i restauracji, piekarnik do zabudowy, koszulki rajdowe z autografami zawodników. Licytować można na 5 Charytatywny Motopiknik dla Damiana w Jagodniku.

Motopiknik rozpocznie się w południe 11 lipca na boisku w Jagodniku (gmina Świdnica). Tradycyjnie na uczestników będą czekały pokazy samochodów, przejażdżki terenówkami, zabawy, konkursy, muzyka i dobre jedzenie.

/opr. Agnieszka Szymkiewicz/

Poprzedni artykułPierwsi nastolatkowie 12+ zaszczepieni przeciw COVID-19 w punkcie na świdnickim lodowisku
Następny artykułBurmistrz Strzegomia z absolutorium