Strona główna Wydarzenia Świdnica Pierwsi nastolatkowie 12+ zaszczepieni przeciw COVID-19 w punkcie na świdnickim lodowisku

Pierwsi nastolatkowie 12+ zaszczepieni przeciw COVID-19 w punkcie na świdnickim lodowisku

0

Od poniedziałku w ramach Narodowego Programu Szczepień mogą być prowadzone szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z około 24 tys. szkół i placówek oświatowych.

fot. Piotr Pamuła

Świdnicki punkt szczepień powszechnych ma się znakomicie. Wczoraj i dzisiaj planujemy w sumie zaszczepić tysiąc osób. Wśród nich są już dzieci i młodzież w wieku od 12 do 18 roku życia – mówi Piotr Pamuła, koordynator działającego w hali świdnickiego lodowiska punktu szczepień masowych. – Jest zainteresowanie szczepieniami ze strony rodziców, a najmłodszych widać już na szczepieniach – dodaje.

Jak informuje koordynator miejskiego punktu, kolejne tysiąc osób zostanie zaszczepionych w przyszłym tygodniu – we wtorek i w środę. Z kolei od 18 czerwca punkt będzie działał już codziennie. Ma to związek z rozpoczęciem szczepień drugimi dawkami. – Cały czas zachęcamy do szczepienia. Zaproszenie kierujemy również do młodzieży, której będzie też dedykowana akcja informacyjna, która rozpoczniemy niebawem – zaznacza Pamuła.

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia (stan na 8 czerwca, godz. 10.30), w całym powiecie świdnickim wykonano dotychczas 58 172 szczepienia, a w pełni zaszczepionych zostało 18 390 osób.

/mn/