Strona główna 0_Slider Remont al. Niepodległości. Kierowcy szukają drogi na skróty, policja pilnuje przestrzegania przepisów...

Remont al. Niepodległości. Kierowcy szukają drogi na skróty, policja pilnuje przestrzegania przepisów [FOTO]

7

Od soboty zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi zamknięciem fragmentu al. Niepodległości. Nie wszyscy kierowcy korzystają z oficjalnego objazdu wytyczonego na czas prowadzenia drogowej inwestycji i szukają alternatyw. Z powodu łamania przepisów drogowych policjanci już kilka razy interweniowali w rejonie placu Drzymały.

Przypomnijmy, w związku z przebudową al. Niepodległości na odcinku od pl. Wolności do ulicy 8 Maja, od 5 czerwca obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Przejazd od placu Wolności w kierunku placu Grunwaldzkiego odbywa się jednym pasem, a dla przeciwnego kierunku ruchu wyznaczone zostały trasy objazdowe. Główny objazd prowadzi przez plac Wojska Polskiego, a następnie ulicami Sprzymierzeńców, Pionierów Ziemi Świdnickiej oraz Śląską, w kierunku ulicy Westerplatte.

Część kierowców postanowiła skorzystać z alternatywnej trasy objazdowej prowadzącej ulicami Wyspiańskiego, Garbarską i Matejki. Oprócz zauważalnie wzmożonego ruchu na wąskich uliczkach, okoliczni mieszkańcy zaczęli zwracać uwagę na problemy występujące w rejonie skrzyżowania ulicy Matejki oraz ulicy Piekarskiej – niektórzy zmotoryzowani łamią tam przepisy i jadą pod prąd w kierunku placu Drzymały. Jak informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji, tylko we wtorek funkcjonariusze ukarali tam jednego kierowcę, a dwóch kolejnych upomnieli.

W ramach I etapu remontu al. Niepodległości przebudowana zostanie jezdnia al. Niepodległości, chodniki i oświetlenie uliczne, na wysokości skweru znajdującego się między al. Niepodległości a ulicą Garbarską wykonana zostanie zatoka autobusowa, natomiast wzdłuż alei powstanie 20 miejsc parkingowych. – Na wydzielonym terenie placu budowy wykonywane będą w pierwszej kolejności prace związane z wycinką starego zadrzewienia wzdłuż muru obronnego. Powstanie nowy kanał deszczowy, dokonana zostanie rozbiórka dotychczasowych nawierzchni drogowych. Oprócz samej alei, prace prowadzone będą również w okolicy przejścia pieszego przy kościele św. Krzyża. W związku z tym ruch pieszych będzie kierowany istniejącymi chodnikami wzdłuż klombu przy starym młynie – informowała Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

I etap przebudowy al. Niepodległości ma zostać zakończony do 31 maja 2022 roku.

mat. UM Świdnica

/mn/

Poprzedni artykułCzym jest stal narzędziowa?
Następny artykułPierwsi nastolatkowie 12+ zaszczepieni przeciw COVID-19 w punkcie na świdnickim lodowisku