Strona główna 0_Slider Jej życie może uratować najdroższy lek świata. Do wsparcia zbiórki na rzecz...

Jej życie może uratować najdroższy lek świata. Do wsparcia zbiórki na rzecz małej Amelki zachęcają aktorzy

0

Trwa walka o życie i zdrowie 23-miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia, u której stwierdzono SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie dziewczynki potrzeba ponad dziewięciu milionów złotych. Do tej pory udało się zebrać ponad dwa miliony. W najbliższym czasie zorganizowane zostaną kolejne wydarzenia charytatywne. Pomóc można również oddając plastikowe nakrętki do żarowskich koszy w kształcie serca. Do wsparcia zbiórki na rzecz małej strzegomianki zachęcają też aktorzy.

Pochodząca ze Strzegomia Amelka niebawem skończy dwa lata. Pod koniec ubiegłego roku zdiagnozowano u niej SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Nieleczona, choroba ta prowadzi do śmierci. Ratunek może przynieść terapia genowa, która wiąże się jednak z ogromnym wydatkiem. Potrzeba 9 milionów złotych, a czasu na skuteczne leczenie jest coraz mniej. – Nasza jedyna szansa niedługo przepadnie, bo Amelka rośnie, a terapię można stosować u dzieci do 13,5 kilograma! Zostało mało czasu, dlatego tak bardzo potrzebna jest Wasza pomoc! Błagamy o pomoc dla naszej córeczki! SMA niszczy jej życie. To, co teraz odbierze choroba już nigdy nie wróci. Jesteśmy przerażeni! – piszą w swoim apelu rodzice Amelki.

W celu pokrycia kosztów leczenia małej Amelki zorganizowane zostały zbiórki prowadzone za pośrednictwem serwisów Pomagam.pl oraz siepomaga.pl, natomiast w dedykowanej grupie społecznościowej na Facebooku prowadzone są licytacje. Do pomocy namawiali strażacy i policjanci ze Strzegomia, którzy zainaugurowali akcję charytatywną wzorowaną na popularnym #GaszynChallenge, a także lokalni sportowcy, którzy zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej. Swoje wsparcie nie raz okazywali również miłośnicy motoryzacji ze Strzegomia.

Na naszej drodze po najdroższy lek świata w walce z SMA Amelki spotykamy wielu wspaniałych ludzi. Ludzi o wielkich sercach i empatii, którzy słowem i czynem dodają nam odwagi, żeby nie ustawać w walce i wiary, że na pewno się uda – piszą rodzice Amelki. – W ubiegłą niedzielę poznaliśmy cudownych aktorów, którzy otworzyli serca na Amelkę i wspierają jej zbiórkę – pana Sambora Czarnotę, panią Annę Korcz, pana Piotra Szwedes oraz panią Milenę Suszyńską. Dziękujemy za Wasze wsparcie i że jesteście z nami w naszej walce o najdroższy lek świata. Jesteśmy pewni, że Amelka na własnych nóżkach podbije świat.

Z kolejną inicjatywą mającą na celu wsparcie zbiórki wystąpiła Szkoła Podstawowa Integracyjna im. H. Sienkiewicza w Świebodzicach, namawiając do udziału we wzorowanej na #GaszynChallenge akcji „Skaczemy dla Amelki”. – Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pajacyków. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Amelki. Osoby nominowane mają 72 godziny na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 4 osoby/ placówki – wyjaśniają pomysłodawcy, zachęcając do oznaczania tagiem #belferchallenge udostępnianych w mediach społecznościowych filmików z wykonanego zadania.

Gmina Żarów zachęca z kolei do zapełniania plastikowymi nakrętkami charakterystycznych pojemników w kształcie serca. – Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany na rzecz potrzebujących dzieci. W ten sposób, dzięki życzliwości wszystkich zaangażowanych w akcję mieszkańców, pieniądze trafiły już na konta fundacji, które opiekują się Julią Malik i Adasiem Szczurek z Żarowa. Aktualnie nakrętki we wszystkich żarowskich sercach zbieramy dla Amelki małej mieszkanki Strzegomia – informuje Magdalena Pawlik z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Datki cały czas można wpłacać tu: https://www.siepomaga.pl/amelka-sma

W najbliższym czasie odbędą się również charytatywne wydarzenia, dochód z których trafi na konto Amelki. W sobotę w Jaworze odbędzie się piknik strzelecki, natomiast w niedzielę w Siedlęcinie pod Jelenią Górą zorganizowany zostanie Charytatywny Maraton Zumba Fitness.

/opr. mn/