Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie są rodzaje ubezpieczeń w branży transportowej?

Jakie są rodzaje ubezpieczeń w branży transportowej?

0

Działalność w branży transportowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością i do tego obarczona jest ogromnym ryzykiem. W efekcie firmy ubezpieczeniowe oferują działającym w niej przedsiębiorstwom wiele rodzajów ubezpieczeń. Wybór odpowiednich ich rodzajów ma tutaj kluczowe znaczenie. Sprawdź już teraz, jakie są najważniejsze ubezpieczenia dla firm z branży transportowej!

Najważniejsze ubezpieczenia dedykowane firmom transportowym
Szukasz dobrej oferty na ubezpieczenie ciągnika siodłowego? Rodzajów polis dedykowanych tej branży jest wiele. Co więcej, zakres ochrony w każdej z nich możesz w dużej mierze dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Pośród wszystkich tych ubezpieczeń istnieje kilka takich, obok których absolutnie nie powinieneś przechodzić obojętnie. Zalicza się do nich:

– OC przewoźnika,
– OC spedytora,
– ubezpieczenie CARGO,
– polisy dedykowane kadrze pracowniczej.

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Ubezpieczenie OC dla spedytora
Tym pakietem powinny zainteresować się zarówno firmy spedycyjne, jak i działające w branży logistycznej. Celem zakupu tego ubezpieczenia jest przede wszystkim ochrona na wypadek nienależytego wykonania zleconej usługi. Pojęcie jest szerokie i obejmuje m.in. uszkodzenie towaru klienta, opóźnienia w dostawie generujące straty, nieumyślne wyrządzenie różnych szkód czy nawet utratę mienia, w wyniku np. kradzieży czy pożaru. Co warte dodania, podstawowe OC spedytora można rozszerzyć o wsparcie prawne na wypadek konieczności obrony w sądzie, jeśli klient będzie miał roszczenia.

Ubezpieczenie OC przewoźnika
Dziś traktuje się je jako najważniejsze, a więc jednocześnie podstawowe ubezpieczenie dla firm działających w branży transportowej. Ubezpieczenie OCP nie jest obowiązkowe, ale jego brak może wiązać się z utratą dużej części rynku. Coraz więcej klientów szukających usług przewoźników weryfikuje, czy usługodawca ma wykupioną odpowiednią polisę ubezpieczeniową. W podstawowym zakresie ochrona dotyczy tutaj uszkodzeń towaru, nieterminowe dostarczenie go czy nawet całkowitą utratę.

Co ważne, polisę tę można rozszerzać w bardzo szerokim zakresie. Jeśli zdecydujesz się na nią, koniecznie zwróć uwagę na to, jakie rodzaje ładunków obejmuje. Często ubezpieczyciele są wyłączeni z odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu elektronicznego oraz towarów ADR. Sprawdź także, czy firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie w przypadku uszkodzeń powstały podczas załadunku lub rozładunku.

Ubezpieczenie CARGO
Ten rodzaj ubezpieczenia dotyczy wyłącznie mienia, a więc towaru transportowanego przez przewoźnika. Zakres ochrony może dotyczyć transportów krajowych, jak i międzynarodowych, dlatego należy zwrócić na to uwagę, przed podpisaniem umowy. Co ważne, polisa ta obejmuje nie tylko przewozy drogowe, ale także np. morskie czy łączone. W zależności od pakietu może dotyczyć kradzieży towaru, jego nieumyślnego uszkodzenia, jak i wynikającego np. z aktów wandalizmu.

Polisy dla pracowników
Firmy transportowe nie mogłyby istnieć bez kadry doświadczonych pracowników, w tym kierowców. W efekcie również dla nich dedykowane są specjalne polisy. Pamiętaj, że OC przewoźnika również ich obejmuje, ale tylko w przypadku śmierci zatrudnionego lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Z tego powodu ochronę warto rozszerzyć, zapewniając pracownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Koszty wszystkich tych polis możesz poznać, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, który znajdziesz na stronie https://solidnyagent.pl. To najlepszy sposób na porównanie ofert i znalezienie najlepszej, taniej oraz jednocześnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWęgiel na Esperantystów utrudniał ruch
Następny artykułZygmunt Zelek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski