Strona główna 0_Slider Czołowe zderzenie na krajowej piątce. Jedna osoba nie żyje

Czołowe zderzenie na krajowej piątce. Jedna osoba nie żyje

1

Do poważnego wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego oraz auta osobowego doszło w środowe popołudnie na drodze krajowej nr 5 niedaleko Dobromierza. Na miejscu działają służby ratunkowe. Przejazd krajową “piątką” jest zablokowany. Aktualizacja 16.56: Jedna osoba nie żyje, kolejna jest ranna.

Do czołowego zderzenia dwóch pojazdów doszło około godziny 15.40. Jak informują służby ratunkowe, trwa reanimacja kobiety, która podróżowała osobową Hondą. Jej stan jest oceniany jako ciężki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o 16.56, że w wypadku zginęła jedna osoba, kolejna jest ranna. Zmarła to 51-letnia pasażerka Hondy. Kierujący osobówką został przewieziony do szpitala. Droga będzie zablokowana co najmniej do 21.30.

Objazdy od Strzegomia – zjazd na Tomkowice, od Dobromierza – zjazd na Jugową.

Na miejscu pracują wszystkie służby oraz prokurator. Jak informuje policja, do zdarzenia doszło na pasie, którym w kierunku Strzegomia jechał samochód osobowy. Kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonej jeszcze przyczyny przekroczył oś drogi i uderzył w prawidłowo jadącą Hondę. Reanimację rannej pasażerki jako pierwsi podjęli strażacy. Akcja ratunkowa trwała godzinę, niestety, kobiety nie udało się uratować. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Ruch został odblokowany o 21.30.

/asz, mn/

fot. Bartosz Abramowicz