Strona główna 0_Slider Biało-zieloni grają z czwartą siłą ligi

Biało-zieloni grają z czwartą siłą ligi [RELACJA LIVE]

0

W środowe popołudnie piłkarze Polonii Stali staną przed trudnym zadaniem. Na własnym stadionie zmierzą się oni z czwartym w lidze Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Świdniczanie choć już nie mają matematycznych szans na utrzymanie z pewnością na boisku powalczą o jak najlepszy rezultat.

Rozgrywki III ligi nabrały tempa. Piłkarze rozgrywają mecze co trzy dni. Biało-zieloni w sobotę grali na wyjeździe w Legnicy, gdzie ulegli miejscowym rezerwom Miedzi Legnica 3:1. W środę, 2 czerwca, zmierzą się oni z drużyną Pniówka Pawłowice Śląskie, która aktualnie w lidze zajmuję czwarta pozycję. Więcej o meczu w zapowiedzi dostępnej TUTAJ

Polonia-Stal wybiegnie na murawę w następującym składzie: Szawaryn – Sztylka, Kasprzak, Sowa, B.Paszkowski, Filipczak, Białasik, Osiadły, Krakowski, Szydziak, Ciupka. Na ławce rezerwowych usiedli: Doliński, Kozachenko, P. Paszkowski, Szuba, Diduszko, Tragarz, Myrta.

Zespół gości zagra w składzie:

Początek meczu o godzinie 18:00.

Rozpoczynamy spotkanie.

3′ – dobrze na prawej stronie boiska przedzierał się Krakowski, skończyło się niestety na niedokładnym dograniu na 16. metr.

4′ – kolejna niezła sytuacja świdniczan i rozegranie piłki kilkoma podaniami – finalnie Osiadły próbował zakończyć akcję pojedynkiem jeden na jednego z ostatnim obrońcą, lecz przegrał to starcie.

6′ – Szydziak na minimalnym spalonym, szkoda bo to była sytuacja jeden na jednego.

9′ – dośrodkowujemy w pole karne pawłowiczan – dobrze piłkę łapie jednak Zapała. Dobry początek pojedynku w wykonaniu świdnickich piłkarzy.

12′ – strzelamy z dystansu – futbolówka po strzale Osiadłego wyraźnie mija jednak światło bramki.

15′ – gra przenosi się do środka pola.

16′ – z rzutu wolnego uderzają rywale – piłka mija światło bramki.

20′ – budzą się pawłowiczanie, ale wciąż bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Szawaryna.

23′ – kolejne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu gości i znów piłka poszybowała nad poprzeczką.

24′ – mieliśmy teraz szczęście uderzenie z ostrego kąta i ratuje nas słupek.

28′ – Ciupka wychodził oko w oko z bramkarzem, ale ostatecznie zwolnił akcję i przegrał starcie z wracającym stoperem Pniówka.

30′ – piłka trafia do naszej sieci – chorągiewka jednak w górze, spalony w zespole Pniówka.

32′ – rywale strzelają na naszą bramkę – pewnie piłkę łapie Szawaryn.

33′ – Weis – żółta kartka.

34′ – znakomite uderzenie z 18 metrów Szydziaka – jeszcze lepiej interweniuje jednak Zapała, przenosząc piłkę nad poprzeczkę!

35′ – zakotłowało się w polu karnym Pniówka – bliski szczęścia Paszkowski.

36′ – błyskawiczna odpowiedź przeciwników – strzał zza pola karnego nad naszą bramką.

39′ – faulujemy w polu karnym i jedenastka dla Pniówka. Fatalnie uderza Hanzel i piłka w dłoniach Szawaryna.

40′ – kiepsko spisujemy się w defensywie – Spratek wychodzi sam na sam z Szawarynem i trafia na 1:0!!!

42′ – w odpowiedzi biało-zieloni – Paszkowski strzela z wnętrza pola karnego, ale bez większych kłopotów interweniuje Zapała.

45′ – Szydziak uderza zza pola karnego – piłka przelatuje obok słupka.

46′ – rozpoczynamy drugą część meczu.

48′ – Szatkowski – żółta kartka.

52′ – naciskają świdniczanie, brakuje jednak wykończenia i tego ostatniego podania otwierającego drogę do bramki.

56′ – uderzenie głową piłkarza Pniówka – bardzo niedokładne.

59′ – potrójna zmiana – schodzą Szydziak, Osiadły i Ciupka, wchodzą Myrta, Szuba oraz Tragarz.

64′ – wychodzimy z kontrą i przewagą liczebną, Tragarz zagrywa fatalnie do Myrty i kończy się tylko na zagrożeniu.

67′ – bezpośrednio z rzutu wolnego uderza po długim słupku Szuba – mamy 1:1!!!

68′ – boisko opuszczają Krakowski i Filipczak, w ich miejsce Kozachenko oraz Diduszko.

73′ – ostatnie minuty dla Pniówka, którzy przejęli nieco inicjatywę – na razie większego zagrożenia z tego nie ma.

74′ – rywale uderzają na bramkę – piłka przelatuje obok słupka.

75′ – strata Szuby we własnym polu karnym – Szatkowski trafia niemalże do pustej sieci – 2:1 dla Pniówka!!!

78′ – znakomicie do głowy po dośrodkowaniu Sowy złożył się Myrta – piłka o centymetry minęła bramkę Zapały.

86′ – kontra pawłowiczan, którzy wykorzystali fakt, że biało-zieloni ruszyli do ataku, szukając wyrównania. Finalizuje ją Wiciński i mamy 3:1!!!

88′ – znów mocne uderzenie Myrty, ale tym razem prawą nogą – futbolówka ponownie mija światło bramki.

90′ – nasze starania przynoszą efekt, świetnie sytuację jeden na jednego wykorzystuje Kozachenko i mamy 2:3!!!

90+ – kapitalne uderzenie Szuby z rzutu wolnego – mamy remis 3:3!!!