Strona główna 0_Slider Budynki wyremontowane, teraz pora na samą ulicę. Przechodnią czekają zmiany

Budynki wyremontowane, teraz pora na samą ulicę. Przechodnią czekają zmiany [FOTO]

2

Ulica Przechodnia doczeka się wymiany nawierzchni jezdni oraz chodników. Świdnicki magistrat właśnie ogłosił przetarg na przebudowę śródmiejskiej uliczki, której nawierzchnia została rozkopana przy okazji wcześniej prowadzonych robót związanych z rewitalizacją kamienic.

Przypomnijmy, w ramach prac remontowych zrealizowanych dzięki środkom z budżetu miasta i unijnego programu rewitalizacji przy ulicy Przechodniej odnowionych zostało sześć kamienic. Remont istotnie odmienił wizerunek śródmiejskiej uliczki – odświeżone elewacje cieszą oko, jednak problemem pozostaje stan jezdni i chodników, które do dzisiaj nie zostały naprawione po zakończeniu robót związanych z doprowadzeniem miejskiego ogrzewania do rewitalizowanych budynków. Miejsca wykopów zasypano ziemią i kruszywem, a nierówna nawierzchnia chodników w dalszym ciągu właściwie uniemożliwia korzystanie z nich przez pieszych.

Remont drogi planowany był od początku na 2021 rok – wyjaśniała w ubiegłym roku Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu, dodając przy tym, że do momentu rozpoczęcia przebudowy miasto będzie utrzymywać nawierzchnię ulicy w stanie nadającym się do korzystania. Ostatnio podjęto kilka kroków w kierunku faktycznego wyremontowania Przechodniej.

30 kwietnia Rada Miejska w Świdnicy zadecydowała o zarezerwowaniu w budżecie miasta blisko 377 tys. złotych na przebudowę ulicy, natomiast 1 czerwca Urząd Miejski w Świdnicy ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych. W ramach drogowej inwestycji jezdnia Przechodniej ma zyskać nawierzchnię z kostki granitowej, a chodniki nawierzchnię z kostki i płyt granitowych. Zgodnie z warunkami przetargu, zakończenie przebudowy ma nastąpić do 31 maja 2022 roku. Wybrany w drodze przetargu wykonawca będzie miał obowiązek zająć się przeprowadzeniem badań archeologicznych. Firmy zainteresowane wykonaniem przebudowy poznamy 2 lipca.

Michał Nadolski
[email protected]