Strona główna 0_Slider Pięć tysięcy zaszczepionych przeciw COVID-19 na świdnickim lodowisku. Strzegomski punkt szczepień czeka...

Pięć tysięcy zaszczepionych przeciw COVID-19 na świdnickim lodowisku. Strzegomski punkt szczepień czeka na chętnych

0

We wtorek w punkcie szczepień powszechnych działającym na hali świdnickiego lodowiska przeciw COVID-19 zaszczepiona została pięciotysięczna osoba. Do zaszczepienia się zachęcają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. W drugim z punktów szczepień powszechnych funkcjonujących na terenie powiatu świdnickiego na chętnych czeka 3500 szczepionek firmy Pfizer.

W tym tygodniu w świdnickim Punkcie Szczepień Powszechnych szczepienia odbywają się w poniedziałek, wtorek oraz środę. Dzisiaj około godziny 16.00 w punkcie zaszczepiona została pięciotysięczna osoba. – Jutro planujemy zaszczepić kolejnych 600 osób, a na koniec dnia spodziewamy się sześciotysięcznego pacjenta – informuje Piotr Pamuła, koordynator punktu działającego w hali świdnickiego lodowiska. Jak dodaje, kolejne szczepienia prowadzone będą w przyszłym tygodniu we wtorek oraz środę. W tych dniach do punktu zawita po około 500-600 osób.

Z czego wynikają przerwy w funkcjonowaniu świdnickiego punktu i brak codziennych szczepień? – Zamiast szczepić pomału ale codziennie, ze względów logistycznych wolimy skomasować wszystkich, którzy chcą się zaszczepić, w ciągu kilku dni – tłumaczy koordynator punktu. – Jesteśmy w stanie szczepić 800 osób dziennie. Taki rekord ustanowiliśmy w ubiegłą sobotę – dodaje Pamuła.  Jak zaznacza, nie ma już takich problemów z dostawami szczepionek, jakie występowały w poprzednich tygodniach. – Cała logistyka działa bez zarzutu. Otrzymujemy też pozytywne opinie od osób szczepionych w naszym punkcie – wskazuje koordynator.

Problemów z dostępnością szczepionek nie ma też w punkcie szczepień powszechnych działającym w hali sportowej przy ul. Adama Mickiewicza w Strzegomiu. – Blisko 3500 szczepionek firmy Pfizer czeka na naszych mieszkańców, którzy będą mogli zaszczepić się w terminie od 9 czerwca do 4 lipca. Cały czas zachęcamy do rejestracji na szczepienia, dzwoniąc na 5 numerów do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu (w godzinach pracy urzędu): 74 8560 524, 74 8560 529, 74 8560 530, 74 8560 540, 74 8560 549 – przekazano w komunikacie wydanym przez strzegomskich urzędników.

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia (stan na 1 czerwca, godz. 12.00), w całym powiecie świdnickim wykonano dotychczas 52 382 szczepienia, a w pełni zaszczepionych zostało 16 226 osób.

/mn/

fot. Piotr Pamuła

Poprzedni artykułNajmłodsi opanowali centrum miasta. Dzień dziecka na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułBudynki wyremontowane, teraz pora na samą ulicę. Przechodnią czekają zmiany [FOTO]