Strona główna Sport Świdnica uczestniczy w akcji „Rowerowa Stolica Polski”

Świdnica uczestniczy w akcji „Rowerowa Stolica Polski”

1

Twórcy aplikacji „Aktywne Miasta” zachęcają do udziału w ogólnopolskiej rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Projekt realizowany będzie od 1 do 30 czerwca tego roku. Jego celem jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei „Smart City” w miastach.

Przed rokiem do zabawy zorganizowanej przez bydgoski urząd miejski zgłosiły się 44 miasta. W tym roku jest ich już 52. W trwającym od 21 marca treningu, Świdnica zajmuje obecnie 12 miejsce.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”.

Udział w zabawie jest dla uczestników bezpłatny.Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. Od tego roku dodatkowo wprowadzona została klasyfikacja miast w pięciu grupach wyodrębnionych na podstawie liczby ludności. Miasta, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach otrzymają wyróżnienia – Mini Puchary. Nagrody w postaci rowerowych stacji naprawczych przekazane zostaną miastom, które zajmą miejsca na podium.

– Dla sześciu najlepszych kobiet i mężczyzn przygotowaliśmy nagrody w postaci strojów rowerowych „Świdnica na rowery”. To nie jedyne bonusy dla kręcących kilometry dla naszego miasta. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i nasza aktywność na świeżym powietrzu – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świnicy.

Więcej na stronie aktywne.miasta.pl

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułBudynki wyremontowane, teraz pora na samą ulicę. Przechodnią czekają zmiany [FOTO]
Następny artykułKocie maluchy do adopcji