Strona główna 0_Slider Utrudnienia na „trzydziestce piątce”. Trwa remont przejazdu

Utrudnienia na „trzydziestce piątce”. Trwa remont przejazdu [FOTO]

0

W piątek rozpoczęły się prace związane z remontem przejazdu kolejowego na drodze krajowej nr 35 między Pszennem a Marcinowicami, na którego nawierzchnię od kilku miesięcy głośno skarżyli się zmotoryzowani. W związku z przebudową kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, które mają potrwać do 16 maja.

Przypomnijmy, dwa lata temu rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 285, na odcinku z Wrocławia do Świdnicy. W sierpniu 2020 roku została otwarta dla ruchu towarowego trasa Sobótka Zachodnia – Świdnica. Na tym odcinku został położony nowy tor, a także odnowiono blisko 30 obiektów inżynieryjnych, w tym 6 mostów i 3 wiadukty. Obecnie prace torowe prowadzone są na odcinku Wrocław – Sobótka Zachodnia. Zakończenie prac umożliwiających wznowienie ruchu kolejowego na całej trasie między Świdnicą a Wrocławiem przewidziano na koniec 2021 roku.

W ramach kolejowej inwestycji zajęto się również przebudową lub budową nowych przystanków osobowych, a także wymianą nawierzchni na przejazdach kolejowych. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto prace na przejeździe na ruchliwej „trzydziestce piątce” między Pszennem i Marcinowicami, który wiąże się z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu w miejscu prac:

  • etap I – ruch wahadłowy przy wyłączeniu z ruchu pasa Świdnica-Wrocław w terminie od 7 do 11 maja. Od godz. 6.00 do 18.00 kierowanie ruchem prowadzone będzie ręcznie, a od godz. 18.00 do 6.00 ruchem kierować będzie sygnalizacja świetlna,
  • etap II – ruch wahadłowy przy wyłączeniu z ruchu pasa Wrocław-Świdnica w terminie od 12 do 15 maja. Od godz. 6.00 do 18.00 kierowanie ruchem prowadzone będzie ręcznie, a od godz. 18.00 do 6.00 ruchem kierować będzie sygnalizacja świetlna,
  • etap III – całkowite zamknięcie przejazdu i wprowadzenie objazdu drogami powiatowymi przez miejscowości: Kątki-Zebrzydów-Marcinowice, w terminie od godz. 22.00 dnia 14 maja do godz. 5.00 dnia 15 maja, a także od godz. 22.00 dnia 15 maja do godz. 5.00 dnia 16 maja.

/mn/

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułChciała sprzedać buciki. Oszust wyczyścił jej konto
Następny artykułStrzegomski punkt szczepień powszechnych rusza w przyszłym tygodniu