Strona główna 112 Chciała sprzedać buciki. Oszust wyczyścił jej konto

Chciała sprzedać buciki. Oszust wyczyścił jej konto

5

W piątek, 7 maja do świdnickiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Na portalu ogłoszeniowym wystawiła do sprzedaży buciki dziecięce, na które pojawił się chętny. Jak się później okazało, był to oszust. Kobieta straciła sporą sumę pieniędzy.

Zdjęcie ilustracyjne

Na ofertę sprzedaży bucików pojawił się chętny, który napisał do oferującej buciki na komunikatorze, proponując płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała w komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Gdy już po całej transakcji 20-latka zalogowała się na swoje konto, okazało się że ktoś wykonał przelew na kwotę blisko 900 złotych – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Świdniccy policjanci apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych. Przypominają, by nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart. W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące pinu czy kodu, znajdującego się na odwrocie karty. Pamiętajmy, że poświecenie kilku chwil na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować może uratować nas przed utratą pieniędzy – dodaje rzeczniczka komendy.

/opr. red./

Poprzedni artykułRekrutacja do nowego Przedszkola Terapeutycznego Dorotka
Następny artykułUtrudnienia na „trzydziestce piątce”. Trwa remont przejazdu [FOTO]