Strona główna Sport Piłka nożna Świdnica też będzie miała swoje EURO

Świdnica też będzie miała swoje EURO

0

Wielkim turniejem dla piłkarzy z rocznika 2013 uświetni 10-lecie swojej działalności Fundacja Wspierania Sportu „Łączy Nas Football”. W sobotę, 29 maja na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrają 24 zespoły, które w dzień zawodów przywdzieją koszulki państw uczestniczących w tegorocznych finałach „dorosłych” mistrzostw Europy. Wielki finał odbędzie się na głównej płycie Stadionu Miejskiego im. Janusza Kusocińskiego!

Turniej rozpocznie się o godzinie 9.30 losowaniem drużyn i wręczeniem młodym piłkarzom koszulek reprezentowanych państw. Pierwsze mecze zaplanowano na godzinę 10.00, a finał na 15.00. System gier będzie identyczny jak podczas turnieju EURO. Całość odbędzie się w atmosferze radosnego festynu. O atrakcje dla dzieci zadba Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy.

Zespoły biorące udział w zawodach poniosą koszt w wysokości 100 złotych. Ta swoista „cegiełka” przeznaczona zostanie na rehabilitację Ksawerego Zbroszczyka – kilkuletniego chłopczyka ze Świdnicy. Charytatywny wymiar imprezy to znak rozpoznawczy Fundacji „Łączy Nas Football”. Przez dziesięć lat swojej działalności zorganizowała ona kilkadziesiąt wydarzeń, w trakcie których zebrano w sumie blisko 700 tysięcy złotych z przeznaczeniem na pomoc chorym dzieciom, rehabilitację sportowców, czy promocję młodych, utalentowanych sportowców. Sztandarową imprezą jest Świąteczny Charytatywny Turniej Piłki Halowej. Dotąd odbyło się dziewięć edycji z udziałem gwiazd piłki nożnej oraz innych dyscyplin sportu.

Świdnickie EURO 2021 wspólnie organizują: Fundacja Łączy Nas Football, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, firma JAKO, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Świdnicy, AP 13 Świdnica i Żeńska Akademia Piłkarska Polonia Świdnica.

/OSiR/

Poprzedni artykułZbliża się początek remontu al. Niepodległości. Wiadomo już, jak pojadą miejskie autobusy
Następny artykułSprawy spadkowe – czy można załatwić je samodzielnie?