Strona główna Wydarzenia Strzegom Miłośnicy motoryzacji wspierają zbiórkę dla Amelki Gmyrek. W niedzielę pokaz samochodów i...

Miłośnicy motoryzacji wspierają zbiórkę dla Amelki Gmyrek. W niedzielę pokaz samochodów i motocykli

0

Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji zaprasza na pokaz samochodów i motocykli zabytkowych, rajdowych i specjalnych, który odbędzie się w niedzielę na parkingu przy ulicy Św. Anny w Strzegomiu. Wydarzenie będzie okazją do wsparcia zbiórki dla 22-miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia, u której stwierdzono SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

Amelka urodziła się w czerwcu 2019 roku. – Lekarze zauważyli, że ma lekką asymetrię ciała, dlatego byliśmy od początku pod kontrolą neurologa. Lekarz zauważył też obniżone napięcie mięśniowe i rozpoczęliśmy rehabilitację – wyjaśniali rodzice dziewczynki. Dziecko przeszło badania genetyczne, które nie pozostawiły wątpliwości – Amelka choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Nieleczona, choroba ta prowadzi do śmierci. Ratunek może przynieść terapia genowa, która wiąże się jednak z ogromnym wydatkiem. Potrzeba 9 milionów złotych, a czasu na skuteczne leczenie jest coraz mniej.

Nasza jedyna szansa niedługo przepadnie, bo Amelka rośnie, a terapię można stosować u dzieci do 13,5 kilograma! Zostało mało czasu, dlatego tak bardzo potrzebna jest Wasza pomoc! Błagamy o pomoc dla naszej córeczki! SMA niszczy jej życie. To, co teraz odbierze choroba już nigdy nie wróci. Jesteśmy przerażeni! – piszą w swoim apelu rodzice Amelki. W celu pokrycia kosztów leczenia małej Amelki zorganizowane zostały zbiórki prowadzone za pośrednictwem serwisów Pomagam.pl oraz siepomaga.pl, natomiast w dedykowanej grupie społecznościowej na Facebooku prowadzone są licytacje.

Swoje wsparcie już wcześniej okazali miłośnicy motoryzacji ze Strzegomia, którzy odrestaurowali 30-letnią Škodę Favorit, nadali jej rajdowego charakteru, a następnie wystawili auto na licytację. Teraz zapraszają wszystkich właścicieli oraz miłośników wyjątkowych pojazdów na pokaz, który rozpocznie się już 16 maja o godz. 13.00 na parkingu przy ul. św. Anny w Strzegomiu. Pokaz urozmaici występ zespołów MSV z Jawora oraz Ślad ze Strzegomia. Podczas wydarzenia będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie Amelki.

/mn/

Poprzedni artykułKto wygrał aromatyczną Kawę Świdnicką? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPowalczą o ligowe punkty z kibicami na trybunach [RELACJA LIVE]