Strona główna 0_Slider Powalczą o ligowe punkty z kibicami na trybunach

Powalczą o ligowe punkty z kibicami na trybunach [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze Polonii Stali już za kilka minut zagrają z drużyną Stali Brzeg o kolejne punkty w makroregionalnej III lidze. Sobotnie spotkanie na świdnickim stadionie będzie także pierwszem meczem w rundzie wiosennej, podczas którego na trybunach zasiądą kibice. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Świdniczanie do meczu przystąpią po zeszłotygodniowym, bezbramkowym remisie w Rybniku, z miejscowym ROW-em. Choć nie udało się zwyciężyć to jeden punkt wywieziony z trudnego terenu na pewno biało-zielonych cieszy. W nieco gorszych humorach mogą być nasi rywale, którzy w poprzedniej kolejce ulegli na własnym obiekcie 0:2 rezerwom ekstraklasowego Górnika II Zabrze. Pewności piłkarzom Stali dodaje jednak fakt, że jesienią to oni byli górą w bezpośrednim pojedynku. Inaczej było zimą, kiedy to w sparingu przedsezonowym zwyciężyli gospodarze. Więcej o historii starć tych dwóch zespołów TUTAJ

Na mecz kibiców zapraszał również jeden z biało-zielonych piłkarzy – Kacper Osiadły:

Piłkarze Polonii-Stali wybiegną na murawę w następującym składzie: Kot, Sztylka, Kasprzak, Sowa, P. Paszkowski, Diduszko, Szuba, Kozachenko, Szydziak, Osiadły, Myrta. Na ławce rezerwowych usiedli: Szawaryn, Doliński, Filipczak, Tragarz, Ciupka, B. Paszkowski, Czarny

Nasz rywal zagra w składzie:

Początek meczu o godzinie 17:00. Spotkanie poprowadzi arbiter Paweł Lapkowski, asystować będą mu sędziowie: Piotr Maczalski i Sebastian Chudy.

1′ – rozpoczynamy mecz

2′ – w ofensywie goście, nie są w stanie jednak zagrozić bramce Kota

4′ – nadal dłużej przy piłce utrzymują się goście, którzy skutecznie przerywają próby ataków świdniczan na połowie boiska

5′ – dobry strzał Stalowców, goście będą mieli jeszcze rzut rożny

6′ – groźne uderzenie gości ze stałego fragmentu, piłkę do gry wprowadzi Kot

7′ – pierwszy udany atak biało-zielonych, dośrodkowanie Szydziaka przecięte

8′ – dobry fragment gry gości kończy się golem. Piłkę z linii pola karnego uderzył Kuriata. Strzał próbował jeszcze odbijać Kot, ale nieskutecznie. MKS Polonia Stal Świdnica 0:1 Stal Brzeg

9′ – podrażnieni gospodarze próbują atakować, robią to jednak na tyle nieumiejętnie, że nic z tego nie wynika

11′ – kolejne niecelne podanie naszego zespołu, mamy problem z przekroczeniem linii połowy boiska

13′ – dobre rozegranie Szydziaka do Paszkowskiego. Dośrodkowanie naszego obrońcy odbijają jednak defensorzy gości

14′ – faul w odległości dwudziestu metrów od bramki Kota. Do piłki podchodzi Danielik i uderzę wysoko ponad poprzeczką naszej bramki

15′ – pierwszy kwadrans spotkania to lekcja futbolu dla świdniczan, którzy praktycznie nie tylko nie byli w stanie zagrozić bramce Szadego, ale mieli także problem z przekroczeniem połowy boiska

16′ – kolejne niecelne podanie, na nasze szczęście pierwszy przy piłce był Kot

18′ – rzut wolny w okolicy środka boiska dla świdniczan, dośrodkowanie w pole karne z łatwością wybijają goście, a gra przenosi się na naszą połowę boiska

22′ – nadal w naszej grze brakuje dokładności, rzut wolny dla gości, interweniuje Kot

24′ – kolejna skuteczna akcja ofensywna gości. Pięknym strzałem w długi rok wykończył rozegranie Andrzejczak i mamy 0:2!

26′ – dobry przechwyt Diduszki pod polem karnym rywala, zabrakło jednak ponownie dokładności w rozegraniu i choć szukał on podaniem partnera to ostatecznie piłka trafiła pod nogi obrońcy gości

28′ – rzut wolny na naszej połowie, piłkę do gry wprowadza Szuba

30′ – kolejny raz z rzędu dorzucamy piłkę w pole karne. Wydaje się jednak, że robimy to nieco na ślepo, bo żadna z tych piłek nie dociera do piłkarzy w biało-zielonych koszulkach

31′ – na spalonym skrzydłowy Stali Brzeg

33′ – dośrodkowuje piłkę Osiadły, ponownie piłkę zbijają defensorzy gości

36′ – nie mamy pomysłu na rozegranie piłki, Stal skutecznie odcina naszych zawodników od podań, przejmując przy tym często nasze podania

40′ – goście spokojnie grają w ataku pozycyjnym, szukając kolejnej okazji do strzelenia gola. Z kolei świdniczanie choć biegają po boisku to nie są w stanie znaleźć sposobu na odbiór piłki przyjezdnym

41′ – to musiało się stać. Optyczną przewagę goście przełożyli na kolejnego gola i jeszcze przed przerwą zdołali trafić po raz trzeci. Z boku boiska piłkę do Dychusa dograł partner z zespołu, a ten odpowiednio nabiegł i z bliskiej odległości trafił do bramki. MKS Polonia Stal Świdnica 0:3 Stal Brzeg

44′ – żółtą kartką ukarany Szuba za niesportowy faul na przeciwniku na połowie rywala

koniec pierwszej połowy. MKS Polonia Stal Świdnica 0:3 Stal Brzeg

46′ – potrójna zmiana w naszym zespole, boisko opuszczają: Myrta, Kozachenko, Diduszko, na placu gry meldują się: Tragarz, Filipczak, Ciupka

46′ – dwóch nowych zawodników w szeregach rywali, boisko opuścili Dychus i Kowalski, a weszli Kamiński i Podgórski

48′ – dobrze rozpoczynamy drugą część meczu. Piłkę na środku boiska przyjął Ciupka, który kiwnął obrońcę i dograł do Szydziaka, który uderzeniem w długi słupek pokonał bramkarza Stali. MKS Polonia Stal Świdnica 1:3 Stal Brzeg

50′ – strzał z dystansu Tragarza, piłkę do gry wprowadzi bramkarz gości

52′ – rzut wolny z bliskiej odległości dla Stali, bez zagrożenia

53′ – świdniczanie w drugiej połowie zdecydowanie wrzucili wyższy bieg, teraz blisko drugiego trafienia był Szydziak, ale minimalnie przestrzelił

54′ – na pozycji spalonej Osiadły

57′ – zdecydowanie lepiej w drugiej części meczu wyglądają biało-zieloni. W ich grze widać walkę, zaangażowanie, a i dokładność w rozegraniu jest na znacznie lepszym poziomie niż w pierwszej połowie

58′ – rzut wolny dla gospodarzy, piłkę wprowadza Szuba

59′ – świetne rozegranie Ciupki, który piętą wystawia piłkę Osiadłemu. Wcześniej jednak sędzia dopatrzył się spalonego, grę rozpoczną goście

61′ – dobre rozegranie świdniczan, do prostopadłej piłki dopadł Ciupka, ale podwojony został powstrzymany przez defensorów gości

62′ – niestety dobry fragment gry Polonii Stali zostaje zatrzymany przez patową interwencję Sowy w polu karnym. Sędzia nie ma wątpliwości, dyktuje rzut karny. Do piłki podszedł poszkodowany Andrzejczak i umieszcza piłkę w sieci. MKS Polonia Stal Świdnica 1:4 Stal Brzeg

64′ – żółtą kartką ukarany Osiadły

65′ – zmiana w zespole Stali, boisko opuścił Danielik, wszedł Święty

69′ – kolejna zmiana w zespole gości, schodzi Kuriata, wchodzi Paszkowski

72′ – w odróżnieniu od pierwszej połowy, w drugiej dłużej z piłką przy nodze grają miejsowi. Nie przekłada się to jednak na sytuacje bramkowe

73′ – zmiana w świdnickim zespole, schodzi Osiadły, wchodzi B.Paszkowski

74′ – dobra próba Szuby, piłka jednak za mocna zagrana w kierunku Tragarza

76′ – do głosu dochodzą goście, którzy próbowali uderzać ze skrzydła, bez zagrożenia

77′ – zmiana w zespole gości, zszedł Sypek, wszedł Jarzębowski

79′ – rzut rożny dla świdnickiego zespołu

80′ – zabójcza kontra gości, ustawieni wysoko obrońcy świdnickiego zespołu przepuścili piłkę, do której doszedł Andrzejczak. Rozpędzony skrzydłowy Stali wyszedł 1:1 z Kotem i pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. MKS Polonia Stal Świdnica 1:5 Stal Brzeg

82′ – dobra interwencja Kota, ale nieskutecznie wznawiamy grę i piłka ponownie po stronie Stali Brzeg

83′ – wymuszona zmiana w świdnickim zespole, boisko opuszcza Filipczak, a zastępuję go Czarny

85′ – uderzenie z dystansu Szuby, piłkę odbija obrońca Stali

86′ – poprzeczka bramki Kota zadrżała po uderzeniu Leończyka

89′ – kolejna strata Tragarza, która zaprzepaszcza szansę na akcję ofensywną naszego zespołu

89′ – piękne uderzenie Szuby z dystansu i choć nie ma mowy tu o łapaniu kontaktu to golem mogli się chociaż pocieszyć zgromadzeni na trybunach kibice. MKS Polonia Stal Świdnica 2:5 Stal Brzeg

91′ – radość miejscowych nie trwała długo, na 6:2 trafia Kamiński

koniec meczu przegrywamy 2:6 z drużyną Stali Brzeg

Poprzedni artykułMiłośnicy motoryzacji wspierają zbiórkę dla Amelki Gmyrek. W niedzielę pokaz samochodów i motocykli
Następny artykułJednośladem po Świdnicy i okolicy? Wypożyczalnia rowerów już działa