Strona główna 0_Slider Majówka w rytmie zabytkowych maszyn. Muzeum Kolejnictwa czeka na odwiedzających!

Majówka w rytmie zabytkowych maszyn. Muzeum Kolejnictwa czeka na odwiedzających! [FOTO]

0

W Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej – największym muzeum dokumentującym historię kolejnictwa na terenie historycznego Śląska – po raz piętnasty odbywa się „Majówka w rytmie zabytkowych maszyn”.

Muzeum zlokalizowane jest na terenie najstarszego węzła kolejowego na Dolnym Śląsku. Zajmuje teren ponad 2.5 ha otwartej przestrzeni. Na 3 km torów zgromadziliśmy 150 zabytkowych pojazdów kolejowych – lokomotyw, wagonów i pojazdów specjalistycznych dokumentujących historię techniki kolejowej w XIX i XX wieku. Misja Muzeum realizowana jest w formule żywego muzeum techniki, takiego które w swojej działalności wykorzystuje zabytkowe i sprawne pojazdy i urządzenia.

W pierwszy weekend maja w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej odbywa się „Majówka w rytmie zabytkowych maszyn”. Muzeum czekać będzie na gości w dniach 1-3 maja, w godzinach od 10.00 do 18.00. Dla zwiedzających przygotowano szereg atrakcji, a wśród nich m.in.:

  • prezentacje i przejazdy zabytkowych, czynnych lokomotyw spalinowych 409Da-1 oraz 410D-51,
  • prezentacje drezyn kolejowych Warszawa M20,
  • gra terenowa dla najmłodszych,
  • zwiedzanie bocznicy muzeum z przewodnikiem,
  • w trakcie majówki czynne będzie również Kolejowe Bistro w wagonie WARS – bar serwujący proste i smaczne dania na wynos lub do zjedzenia na miejscu.

Działamy w oparciu o zasady określone w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii jako jednostka, która udostępnia zbiory, które znajdują się na wolnym powietrzu, z wyłączeniem wnętrz obiektów kubaturowych, które mają być zamknięte dla zwiedzających – przypominają przedstawiciele muzeum.

/opr. mn/

fot. Artur Ciachowski