Strona główna 112 Nakradł alkoholu za 900 zł

Nakradł alkoholu za 900 zł

0

Funkcjonariusze zespołu ds. kryminalnych Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 26-latka, który miał dokonać szeregu kradzieży w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie powiatu. W chwili zatrzymania okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. O dalszym losie 26-latka zdecyduje sąd.

Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności procesowych ustalili, że w kwietniu 2021 roku 26-latek kilkakrotnie wszedł do jednego ze sklepów samoobsługowych na terenie powiatu i wyniósł z niego butelki z markowym alkoholem, nie płacąc tym samym za zakupy. Mężczyzna spowodował straty w łącznej kwocie około 900 złotych na rzecz placówki handlowej. Funkcjonariusze wykonując czynności w tych sprawach oraz realizując informacje własne zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 26-latka – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak się okazało, 26-latek miał na sumieniu nie tylko kradzież alkoholu. – W chwili zatrzymania przy mężczyźnie ujawniono woreczek strunowy z zawartością białych kryształków. Substancję poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się, że zabezpieczona substancja to metamfetamina. 26-latek posiadał kilka porcji tego narkotyku – dodaje Ząbek. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKajakiem po Bystrzycy? Trwają przygotowania do uruchomienia nowej atrakcji
Następny artykułMajówka w rytmie zabytkowych maszyn. Muzeum Kolejnictwa czeka na odwiedzających! [FOTO]