Strona główna 0_Slider Dzień Dziecka tuż, tuż. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Dzień Dziecka tuż, tuż. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

0

Spotkanie z pociągiem inspirowanym wierszem Tuwima, familijne spektakle, a może gry i zabawy z animatorami? Szukacie pomysłu na spędzenie Dnia Dziecka w Świdnicy i regionie? W najbliższy weekend oraz w kolejnych dniach szykuje się moc atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Sportowy Dzień Dziecka z OSiR Świebodzice (29 maja)

OSiR Świebodzice oraz Miasto Świebodzice zapraszają dzieci i młodzież na wydarzenie „Sportowy Dzień Dziecka”, które odbędzie się już w sobotę, 29 maja na terenie kompleksu sportowego przy ul. Rekreacyjnej 1. Będą zabawy, dmuchańce, konkursy, animacje, pokazy klubów sportowych oraz pyszne jedzenie.

Od godziny 11.00 do 17.00 wszystkie dzieci będą miały okazję wziąć udział w pokazach i treningach przygotowanych przez partnerów wydarzenia – miejscowe kluby sportowe: Due Soccer Świebodzice, Future Academy Cheerleaders, UKS Ameoli Świebodzice, MKS Victoria Świebodzice, UKS Kinder Volleyball, KS Rekin Świebodzice, Klub Taekwondo Taipan, Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, KPS Chełmiec Wałbrzych, KO Gym MuayThai.

Dodatkowo warsztaty plastyczne dla dzieci poprowadzi Miejski Dom Kultury w Świebodzicach, a o wspaniałe animacje zadba Kamayu Art. Specjalnie przygotowana strefa gastronomiczna będzie zaopatrzona w lody, watę cukrową, kiełbaskę z grilla oraz pierogi i inne pyszności.

W godzinach od 10.00 do 15.30 na terenie kompleksu sportowego przy ul. Rekreacyjnej 1 będzie odbywać się wyścig kolarski Ligi MTB Cross-Country Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Dzień Dziecka w kinie Strzegomskiego Centrum Kultury (29 maja)

Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci na wyjątkowy Dzień Dziecka w kinie SCK. Darmowe projekcje filmów animowanych:

  • Barbie i siostry na tropie piesków: 29.05.2021, godz. 15:00,
  • Lego przygoda 2: 29.05.2021, godz. 17:00.

Spektakl familijny „Ani me, ani be…” w Świdnickim Ośrodku Kultury (29 maja)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl familijny „Ani me, ani be…” Teatru Gry i Ludzie, który odbędzie się 29 maja o godz. 17.00 w sali teatralnej ŚOK. Bilety w cenie 12 złotych do nabycia na stronie internetowej Ośrodka.

Zwariowany profesor Decybeliusz i jego poukładana asystentka Zosia zabiorą widzów w świat pełen dźwięków. Przeżyją śmieszne, ale i pełne grozy przygody. Do czego potrzebny im soniczny detonator? Dlaczego krowa mieszka w laboratorium? I wreszcie, czy uda im się naprawić nieudany eksperyment i doprowadzić dźwiękowy świat do porządku?

„Ani me, ani be…” to autorska bajka inspirowana i oparta na dźwiękach, które często giną pośród codziennych obowiązków. Pozornie surowa scenografia, na oczach widzów zmienia się w magiczne laboratorium, gdzie prawa fizyki nie zawsze działają tak jak powinny.

W spektaklu wykorzystano grę światłem i cieniem, a jak na historię o dźwiękach przystało — są one nieodłącznym towarzyszem teatralnego widowiska.

reżyseria: Szymon Strużek
czas trwania: około 45 minut.

Dzień dziecka w Starym Młynie (29 maja)

Zapraszamy wszystkie dzieci (pod opieką rodziców) na imprezę plenerową z okazji ich święta w dniu 29 maja 2021 w godz. 12-15, która odbędzie się na terenie przylegającym do restauracji Stary Młyn w Świdnicy ul. Łączna 4.

Dzień Dziecka z Amelką (30 maja)

Spektakl familijny „Mama bohatera” w Jaworzynie Śląskiej (31 maja)

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zapraszają na plenerowy spektakl familijny „Mama bohatera” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic. Przedstawienie odbędzie się 31 maja 2021 roku o godzinie 17.00 przy Hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Świdnicka).

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, jednak szczegóły dotyczące wstępu na przedstawienie będą związane z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi w związku z epidemią COVID-19.

Spektakl „Mama bohatera” został stworzony na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Roberto Malo i Francisco Mateos. Przewrotna i arcyciekawa „Mama bohatera” nie jest zwykłą bajką, chociaż nie brakuje w niej rycerzy, króla, ogra, goblina, magii i wartkiej akcji. Prawdziwym bohaterem tej opowieści okazuje się pewna nieprzeciętna mama, która wyrusza ze swoim synem (najlepszym szermierzem w królestwie) do Czarnego Kawalera, by w imieniu króla negocjować rozłożenie pewnego długu na dogodne raty. Oto komiczna niepowtarzalna historia o sile matczynej miłości.

„Mama bohatera” to opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst opowieści został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.

Stoi na stacji lokomotywa… Wystawa inspirowana wierszem Tuwima w Muzeum Kolejnictwa (1 czerwca)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka od 1 do 6 czerwca 2021 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na spotkanie z zainscenizowanym pociągiem z legendarnego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Wystawę zainspirowaną wierszem Juliana Tuwima “Lokomotywa” tworzy autentyczna lokomotywa parowa OKi2-27 oraz 5 krytych wagonów towarowych. Wiersz Tuwima po raz pierwszy wydany został w 1938 r., znany nie tylko w Polsce, ale także daleko poza jej granicami, wyraża zachwyt poety nad rozwojem techniki. Autor po­dzi­wia moc ma­szy­ny, któ­ra jest w sta­nie cią­gnąć tak wie­le cięż­kich wa­go­nów.

Lo­ko­mo­ty­wa przy­po­mi­na Arkę Noego, za­war­tość nie­któ­rych czę­ści po­cią­gu jest wprost ab­sur­dal­na, co ma pod­kre­ślić nie­ogra­ni­czo­ne moż­li­wo­ści tech­ni­ki. Nie ma ta­kiej rze­czy, któ­rej nie moż­na by było prze­trans­por­to­wać ko­le­ją. Oprócz pasażerów lokomotywa wiezie ładunki, wśród, których znajdują się krowy, konie, banany, fortepiany, armata, dębowe stoły i szafy, słoń, niedźwiedź, żyrafy oraz mnóstwo bagaży. Wszystkich pasażerów spotkacie w nowo utworzonej interaktywnej wystawie w wagonach towarowych oraz zabytkowym parowozie…

W uroczystej inauguracji wystawy udział weźmie ponad setka dzieci ze szkół i przedszkoli z Jaworzyny Śląskiej, które pod kierunkiem artysty Dariusza Lecha wyrecytują wspólnie wiersz. Bez wątpienia wydarzenie to podkreśli nie tylko kolejowy rodowód miasta, ale także – w interesujący sposób – promować będzie czytelnictwo wśród najmłodszych

Dzień Dziecka na świdnickim Rynku (1 czerwca)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na artystyczno-rekreacyjne Dzień Dziecka! W programie: szczudlarze, Mażoretki Prima, maxi gry, bańki mydlane. Początek 1 czerwca o godz. 16.00 na Rynku w Świdnicy.

Dzień Dziecka z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie (1 czerwca)

Potyczki sportowe, malowanki XXL, konkursy z nagrodami, ogromne bańki mydlane, gry i zabawy z animatorami. To tylko niektóre z atrakcji jakie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie szykuje dla najmłodszych w dniu ich święta. – Już 1 czerwca w godzinach 16.30-19.00 zapraszamy Was do twórczego laboratorium zabawy przy Boisku Orlik w Żarowie. Jak zawsze nie zabraknie kolorów, muzyki, kreatywnych zadań, aktywności na świeżym powietrzu a co najważniejsze mnóstwa uśmiechów i radości – zachęcają organizatorzy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułRytm okołodobowy. Jak działa?
Następny artykułNowoczesne domy modułowe