Strona główna 0_Slider Co dalej z nieukończonym budynkiem hospicjum? Trzecie podejście do sprzedaży

Co dalej z nieukończonym budynkiem hospicjum? Trzecie podejście do sprzedaży

0

Wciąż niepewne pozostają dalsze losy nieukończonego hospicjum przy ulicy Leśnej. Niepowodzeniem zakończyły się dwie, dotychczas podjęte próby sprzedania działki sąsiadującej z Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy. Świdnicki magistrat ogłosił teraz kolejny przetarg.

Porzucona budowa przy ulicy Leśnej (stan z 1 stycznia 2020 roku)

Przypomnijmy, w 2014 roku prace przy budowie ośrodka opieki dla osób w ostatniej fazie choroby nowotworowej, które potrzebują stałej pomocy pielęgniarskiej i lekarskiej, rozpoczęło Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Niekorzystny splot wydarzeń zmusił Towarzystwo do odstąpienia od rozpoczętej budowy stacjonarnego hospicjum, której stopień zaawansowania określono na nieco ponad 27%. Na mocy ugody niedokończoną inwestycję przejęło miasto i na zabezpieczenie wydało dotychczas 30 tysięcy złotych.

Pod koniec kwietnia 2020 roku działka przy ulicy Leśnej, wraz z rozpoczętą budową, została wystawiona na sprzedaż pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Cenę działki o powierzchni 0,3545 ha ustalono na 2 mln 214 tys. złotych brutto. Pierwszy przetarg nie zakończył się sprzedażą. Pomimo obniżenia ceny niepowodzeniem zakończył się również drugi z przetargów, który przeprowadzono w listopadzie ubiegłego roku. Czy podczas kolejnego podejścia uda się wreszcie znaleźć kupca na teren z porzuconą budową hospicjum? W trzecim przetargu cenę wywoławczą działki przy Leśnej ustalono na blisko 2 mln 165 tys. zł brutto. Ustna licytacja odbędzie się 19 lipca w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy.

Nieodpłatnym przejęciem terenu sąsiadującego z Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy zainteresowane było świdnickie starostwo powiatowe. Zamiar ten potwierdzał starosta Piotr Fedorowicz, jednak miasto wyparło się jakiejkolwiek korespondencji na temat oddania budynku. Z kolei Towarzystwo im. św. Brata Alberta zwróciło się do prezydent Świdnicy i radnych Rady Miejskiej z prośbą o odkupienie od miasta działki z niedokończoną budową za 1% wartości. Do wniosku odniosła się prezydent Beata Moskal-Słaniewska, która stwierdziła, że w przypadku braku chętnych na zakup nieruchomości podczas najbliższego przetargu, zostanie podjęta decyzja o dalszym sposobie postępowania z nieruchomością.

/mn/

Poprzedni artykułMikromieszkania – nowy trend zyskuje na popularności
Następny artykułWygrać i wskoczyć na podium