Strona główna Sport Piłka ręczna Wygrać i wskoczyć na podium

Wygrać i wskoczyć na podium

0

Nieważne czy w regulaminowym czasie gry, czy tak jak przed tygodniem w Środzie Wielkopolskiej po rzutach karnych. Najważniejsze, żeby po prostu wygrać. Tylko taki wynik starcia z Orlikiem Brzeg da Szarym Wilkom upragnione podium na finiszu sezonu 2020/2021. Ostatni mecz sezonu już w sobotę, 15 maja o godzinie 18.00 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy. Tradycyjnie gospodarze pokażą mecz w Internecie na klubowym fanpejdżu na facebooku.

Orlik „od zawsze” występuje na parkietach II ligi. Na przestrzeni ostatnich 20 lat świdniczanie wielokrotnie mierzyli się z tym przeciwnikiem. Bilans tych gier jest zdecydowanie korzystny dla ŚKPR-u, ale nie ma co wracać do bardziej zamierzchłej historii. Odnotujmy zatem jedynie wyniki pięciu ostatnich konfrontacji. W batalii 2016/2017 dwa razy górą były Szare Wilki (31:19 u siebie i 29:22 na wyjeździe). W poprzednim sezonie ŚKPR uległ w Brzegu 28:30, ale zwyciężył w Świdnicy 37:27. Wreszcie w pierwszym meczu w bieżących rozgrywkach świdniczanie wygrali w Brzegu 40:35.

W tym sezonie Orlik jest typowym zespołem środka tabeli. 8 zwycięstw, 1 remis i 14 porażek lokuje naszych rywali na ósmym miejscu. Najlepszym strzelcem zespołu z Brzegu jest rozgrywający Łukasz Ogorzelec (121 trafień/22 meczów/średnia 5,8). Orlik zdobywa średnio 28 goli na mecz, natomiast traci 31. Najlepszym strzelcem ŚKPR-u pozostaje Paweł Starosta (121 goli/23 mecze/średnia 5,2). Szare Wilki rzucają średnio 32 bramki w meczu, a tracą 28.

Transmisja na żywo odbędzie się na klubowym fanpejdżu ŚKPR-u Świdnica na facebooku. Początek około godziny 17.50.

26. kolejka (15–16.05):
ŚKPR Świdnica – Orlik Brzeg
Zew Świebodzin – EUCO UKS Dziewiątka Legnica
Tęcza Kościan – Polonia Środa Wlkp.
SPR Oleśnica – Wolsztyniak
Sparta Oborniki Wlkp. – Żagiew Dzierżoniów
OSiR Komprachcice – Spartakus Buk
Trójka Nowa Sól – pauza
Mecz zaległy: Żagiew Dzierżoniów – Polonia Środa Wielkopolska

/ŚKPR/

Poprzedni artykułCo dalej z nieukończonym budynkiem hospicjum? Trzecie podejście do sprzedaży
Następny artykułMecze przerwane, przegrali z aurą