Strona główna 0_Slider Biało-zieloni walczą o punkty w Legnicy

Biało-zieloni walczą o punkty w Legnicy [RELACJA LIVE]

0

Punktualnie o 17:00 na murawę stadionu w Legnicy wybiegną piłkarze Polonii Stali. Świdniczanie w ramach makroregionalnej III ligi zmierzą się z rezerwami I-ligowej Miedzi Legnica. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania.

W rywalizacji tych drużyn na poziomie makroregionalnej III ligi jest 2:0 dla świdniczan, którzy najpierw odprawili miedziowych 1:0 w ligowych rozgrywkach na jesień, a następnie wygrali okazale 5:3 w sparingu rozgrywanym między rundami. Mimo to nie należy tego rywala lekceważyć, bo choć udało się dwukrotnie zwyciężyć to w ostatnim czasie Miedź ma bardzo dobry okres i często punktuje, czego nie można powiedzieć o biało-zielonych. Więcej o dwóch zespołach w zapowiedzi meczu dostępnej TUTAJ

Biało-zieloni zagrają w następującym składzie: Kot, Kozachenko, Kasprzak, Sowa, P. Paszkowski, Filipczak, Diduszko, Szuba, Krakowski, Tragarz, Myrta. Na ławce usiedli: Szawaryn, B. Paszkowski, Białasik, Szydziak, Czarny, Osiadły, Ciupka.

Początek meczu o godzinie 17:00.

1’ – rozpoczynamy mecz

2’ – faul dla biało-zielonych

4’ – po walce bark w bark faulował przeciwnika Myrta

5’ – gra toczy się głównie w środku pola, gdzie raz po raz zmieniają się przy piłce zawodnicy Polonii-Stali i Miedzi

7’ – rzut rożny dla gospodarzy, bez zagrożenia pod bramką Kota

10’ – na pozycji spalonej napastnik Miedzi, grę wznowi Kot

11’ – rzut wolny dla Polonii-Stali w kole środkowym boiska

14’ – rzut karny dla świdnickiego zespołu. Faulowany Krakowski, a jedenastkę na gola zamienia Myrta. Miedź II Legnica 0:1 MKS Polonia Stal Świdnica

16’ – dobra akcja Myrty, ale nasz napastnik za mocno wypuścił sobie piłkę i wyszła ona poza linię końcową boiska

18’ – prowadzenie świdnickiego zespołu długo nie trwało. Na 1:1 trafia Pietrowski

19’ – kolejna doskonała okazja gości. Przed stratą gola ratuje nas słupek bramki

22’ – świdniczanie starają się rozgrywać atak pozycyjny, ale niewiele na razie z tego wynika

23’ – rzut rożny dla biało-zielonych, bez zagrożenia pod bramką Miedzi, ale mamy jeszcze wrzut z autu

24’ – rzut wolny w środku boiska dla naszego zespołu

25’ – dobry drybling Kozachenki zakończony dośrodkowaniem, piłkę z wnętrza pola karnego wybijają defensorzy Miedzi

27’ – leży na murawie P. Paszkowski, pomocy udziela mu fizjoterapeuta

28’ – Paszkowski wraca do gry

30’ – na pozycji spalonej napastnik Miedzi

31’ – pierwsza żółta kartka, ukarany nią został piłkarz Miedzi – Igor Lewandowski

34’ – dobra interwencja Kota, który w krótkim okresie dwukrotnie ratuje nas zespół przed stratą gola

35’ – kolejna dobra okazja legniczan, którzy z łatwością przedzierają naszą lewą stroną boiska

37’ – rzut wolny na połowie rywala dla świdniczan, dobre dośrodkowanie Szuby, ale radzą sobie z nim obrońcy Miedzi

41’ – następny rzut wolny dla świdniczan, tym razem faulowany Filipczak

43’ – z dystansu uderzała Miedź, ale piłka przelatuje daleko od słupka bramki Kota

45’ – sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry

koniec pierwszej połowy meczu. Miedź II Legnica 1:1 MKS Polonia Stal Świdnica

46’ – rozpoczynamy drugą połowę meczu

46’ – zmiana w naszym zespole, schodzi P. Paszkowski, wchodzi B. Paszkowski

50’ – gra toczy się w środku boiska, piłkarze obydwu zespołów często wymieniają się przy piłce

51’ – żółtą kartką ukarany Kasprzak

52’ – rzut wolny na 25. metrze dla Miedzi, bez zagrożenia dla naszej bramki

53’ – Miedź dłużej utrzymuje się przy piłce, ale wymienia podania głównie na środku boiska

57’ – żółtą kartką ukarany Krakowski, Miedź ma rzut wolny z narożnika pola karnego

58’ – dokładne dośrodkowanie i prowadzenie obejmują gospodarze. Gola na 2:1 strzela pochodzący ze Świdnicy – Michał Pojasek

59’ – zmiana w świdnickim zespole, schodzi Diduszko, wchodzi Białasik, dla którego jest to pierwszy mecz w tym sezonie

60’ – mogło to byc wejście smoka. Z okolic 16. metra uderzał Białasik, piłka minęła jednak minimalnie światło bramki

62’ – dobry przerzut Białasika, ale niecelnie na bramkę uderza Tragarz

63’ – podwójna zmiana w naszym zespole: schodzą Filipczak, Tragarz, wchodzi Szydziak i Osiadły

65’ – rzut wolny na naszej połowie dla Miedzi, bez zagrożenia

66’ – żółty kartonik dla piłkarza gospodarzy za próbę wymuszenia faulu

70’ – rzut rożny dla Miedzi, dobrze interweniuje Kot i jest przy tym faulowany przez rywala

75’ – przeważamy, dłużej utrzymujemy się przy piłce, ale nie potrafimy znaleźć dla piłki drogi do bramki

76’ – rzut rożny dla Miedzi, bez zagrożenia dla bramki Kota

77’ – zmiana, schodzi Myrta, wchodzi Ciupka

78’ – z okolic 18. metra uderzał Szydziak, piłkę w bok sparował bramkarz Miedzi

79’ – doskonała okazja dla gospodarzy, którzy wyszli w przewadze, ale w ostatniej chwili dobrze interweniują nasi gospodarze

80’ – rzut rożny dla Miedzi, ponownie dobrze wychodzi w powietrze Kot

81’ – kolejna dobra akcja Miedzi. Sam na sam wyszedł po kontrataku napastnik gospodarzy Bruno, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 3:1

83’ – świetnie w kontrataku grają Miedziowi. Piłkę z prawego skrzydła dogrywał Bruno, ale napastnika gospodarzy uprzedził wychodzący Kot

85’ – staramy się atakować, wyszliśmy wyżej i w konsekwencji zrobiliśmy więcej miejsca do szybkich ataków rywalowi

86’ – dobra akcja Szydziaka, podawał do Ciupki, ale nasz napastnik znajdował się na pozycji spalonej

87’ – żółta kartka dla Szuby i rzut wolny dla Miedzi z narożnika naszego pola karnego. Piłkę uderzył Bruno, ale wylądowała ona na piłkochwycie

88’ – rzut rożny dla świdniczan, bliski strzelenia gola był Ciupka, ale uderzył on wprost w bramkarza

koniec meczu. Miedź II Legnica 3:1 MKS Polonia Stal Świdnica

Poprzedni artykułDzień dziecka z Amelką. Charytatywny festyn na rzecz chorej dziewczynki już w niedzielę