Strona główna 0_Slider Dzień dziecka z Amelką. Charytatywny festyn na rzecz chorej dziewczynki już w...

Dzień dziecka z Amelką. Charytatywny festyn na rzecz chorej dziewczynki już w niedzielę

0

W niedzielę, 30 maja na żarowskim targowisku odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, ale również dorosłych. Celem wydarzenia jest wsparcie zbiórki na rzecz 23-miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia, u której stwierdzono SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie dziewczynki potrzeba ponad dziewięciu milionów złotych.

Wśród niedzielnych atrakcji, które będą czekać na gości festynu znalazły się: zumba, występ dzieci z Kids Dance, bańki mydlane, malowanie włosów, loteria fantowa, grill, słodycze, domowa lemoniada, domowe ciasta, popcorn, chrupiące gofry i wiele innych niespodzianek. W Żarowie pojawią z wizytą uczestniczki programu Królowe Życia emitowanego w stacji TTV, czyli Inga Zawadzka i Wioleta Ufnal.

Środki zebrane podczas imprezy zasilą konto Amelki Gmyrek, małej strzegomianki chorującej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Nieleczona, choroba ta prowadzi do śmierci. Ratunek może przynieść terapia genowa, która wiąże się jednak z ogromnym wydatkiem. Potrzeba 9 milionów złotych, a czasu na skuteczne leczenie jest coraz mniej. – Nasza jedyna szansa niedługo przepadnie, bo Amelka rośnie, a terapię można stosować u dzieci do 13,5 kilograma! Zostało mało czasu, dlatego tak bardzo potrzebna jest Wasza pomoc! Błagamy o pomoc dla naszej córeczki! SMA niszczy jej życie. To, co teraz odbierze choroba już nigdy nie wróci. Jesteśmy przerażeni! – piszą w swoim apelu rodzice Amelki.

W celu pokrycia kosztów leczenia małej Amelki zorganizowane zostały zbiórki prowadzone za pośrednictwem serwisów Pomagam.pl oraz siepomaga.pl, natomiast w dedykowanej grupie społecznościowej na Facebooku prowadzone są licytacje. Do pomocy namawiali strażacy i policjanci ze Strzegomia, którzy zainaugurowali akcję charytatywną wzorowaną na popularnym #GaszynChallenge, a także lokalni sportowcy, którzy zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej. Swoje wsparcie nie raz okazywali również miłośnicy motoryzacji ze Strzegomia.

/opr. mn/