100 tysięcy troci zostało wpuszczone do rzeki Strzegomki. W akcji zarybiania uczestniczyli członkowie strzegomskiego koła wędkarskiego.
Rzeka podlega okręgowi wrocławskiemu PZW i jest zarybiana każdego roku pstrągiem i trocią wędrowną. We wtorek zostały przeprowadzone odłowy kontrole oraz została wpuszczona troć wędrowna w liczbie ok. 100 tys. szt. Zarybianie przeprowadzili pracownicy PZW ZO Wrocław z pomocą członków strzegomskiego koła.
Prezes strzegomskiego koła Tadeusz Chmieliński za pomoc podziękował Stanisławowi Pomykale, Piotrowi Kłębokowskiemu Jarosławowi Rachwalikowi, Jakubowi Kaszubowi i Krystianowi Olszowemu za pomoc przy zarybianiu.
/Informacja i zdjęcia pochodzą ze strony UM Strzegom, opr. red./


![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)







