Strona główna Polityka Był jednym z bohaterów afery taśmowej. Wiceprezes WSSE „Invest-Park” odwołany

Był jednym z bohaterów afery taśmowej. Wiceprezes WSSE „Invest-Park” odwołany

6

Jak informuje Gazeta Wyborcza, rada nadzorcza Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” odwołała Kamila Zielińskiego z funkcji wiceprezesa. Zieliński był blisko związany z ministrem Michałem Dworczykiem.

Kamil Zieliński

12 stycznia 2021 roku TV Dami ujawniła nagranie rozmów prowadzonych w gabinecie wiceprezesa Invest Park Development w Wałbrzychu, będącej spółką zależną od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Invest Park”, które ukazywało konflikt wewnątrz wałbrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W nagraniu bierze udział Janusz Czyż, ojczym Kamila Zielińskiego, byłego wicewojewody wałbrzyskiego i wiceprezesa strefy, a także wiceprezes WSSE Bartłomiej Grzegorczyk. Kilka dni później Gazeta Wyborcza opublikowała kolejne nagranie, na którym słychać, jak wiceprezes Kamil Zieliński jednoosobowo przyznaje państwowe dotacje. Po ujawnieniu nagrań wałbrzyskie struktury Prawa i Sprawiedliwości zostały rozwiązane, a wszyscy członkowie wyrzuceni z partii.

„O tym, że Kamil Zieliński zostanie odwołany, wiadomo było już od kilku dni. 21 kwietnia nad uchwałą w tej sprawie głosowała sześcioosobowa rada nadzorcza Invest Parku. Prawdopodobnie wszyscy jej członkowie – przewodnicząca Joanna Sauter-Kunach, wiceprzewodniczący Marek Piorun oraz Jacek Jóźwik, Monika Mika, Michał Pyka i Renata Surma – podnieśli ręce na „tak”.” – informuje Gazeta Wyborcza. „Prawdopodobnie dymisja Zielińskiego pociągnie za sobą kolejne. Pierwszy w kolejce jest ojczym Zielińskiego Janusz Czyż, a po nim Bartosz Grzegorczyk, który został szefem Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego we Wrocławiu.”

Zieliński był członkiem Prawa i Sprawiedliwości od 2003 roku. Był radnym powiatowym, bez skutku ubiegał się o mandat posła i urząd prezydenta Wałbrzycha. W 2015 roku został wicewojewodą dolnośląskim, a cztery lata później trafił do WSSE „Invest-Park”.

/opr. red./

Poprzedni artykułZarybili Strzegomkę
Następny artykułRaport koronawirus: ponad 1300 osób w kwarantannie, trzy kolejne zgony