Strona główna 0_Slider Zaatakował policjanta nożem. Grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności

Zaatakował policjanta nożem. Grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności

4

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 35-letni mieszkaniec Świebodzic, który podczas policyjnej interwencji zaatakował nożem jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co może mu grozić kara 25-letniego, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał biegać po ulicy i wykrzykiwać, że „kogoś zabije”. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol, który potwierdził zgłoszenie i podjął decyzję zatrzymaniu agresywnego mieszkańca. W trakcie interwencji podejrzany zaatakował jednego z interweniujących policjantów nożem. Funkcjonariusz dzięki skutecznej obronie polegającej na blokowaniu uderzeń noża oraz dzięki posiadanej kamizelce taktycznej, która amortyzowała ciosy, uniemożliwił sprawcy osiągnięcie zamierzonego celu – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Sprawca po obezwładnieniu trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 35-letni mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 10 miesięcy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów między innymi zmuszenia policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem, czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz usiłowania zabójstwa, za które może mu grozić kara 25-letniego bądź nawet dożywotniego pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy.

/KPP Świdnica, opr. mn/