Strona główna 0_Slider Pszczelarze ze Słotwiny stracili w pożarze pracownię. Potrzebna pomoc

Pszczelarze ze Słotwiny stracili w pożarze pracownię. Potrzebna pomoc

0

Objęta ogniem wiata przy drodze krajowej nr 35 w Świdnicy robiła przygnębiające wrażenie. Jak się okazało, pożar z 13 kwietnia, zarejestrowany m.in. przez czytelnika Swidnica24.pl, pozbawił dwóch pasjonatów pszczelarstwa narzędzi i elementów do budowy uli, które były zgromadzone pod zadaszeniem. Potrzebna jest pomoc!

Moją pasją i mojego teścia (który mnie nią zaraził) jest pszczelarstwo, od wielu lat poszerzam swoja wiedze i umiejętności. Od wielu lat w miarę możliwości gromadziliśmy niezbędne materiały, sprzęty, narzędzia. 13.04.2021 zdarzył nam się z teściem wypadek a dokładnie pożar w wyniku którego straciliśmy swoją pracownie pszczelarską . W przeciągu dosłownie kilku minut wszystko spłonęło a koszta sięgają blisko 50 tys zł. Strażacy dzielnie walczyli z ogniem ale był na tyle silny, że spalił nawet stojący obok metalowy kontener. W pracowni przechowywaliśmy ponad 800 ramek z suszem, około 200 ramek odrutowanych, korpusy – około 40 sztuk, wszystkie kraty odgrodowe, daszki, do tego wosk ok. 50 kg,s traciliśmy również 2 piły które służyły nam do budowy uli, wkrętarka, wiertarka itp. – wylicza Natan Gawryliszyn.

Wszystkie akcesoria pszczelarskie począwszy od miotełki po kombinezony ( w tym również moich dzieci), spalił się również kontener w którym mieliśmy pozostały sprzęt pszczelarski i nie tylko. W przyczepie na szczęście spaliły się tylko koła i oświetlenie. Tak naprawdę straciliśmy wiele lat swojej pracy i nie chcielibyśmy, aby tak to się skończyło – dodaje pszczelarz. Obaj pasjonaci potrzebują wsparcia, by odbudować pracownię i nadal móc hodować pszczoły. Datki można wpłacać na zrzutka.pl.

Zdjęcia pochodzą z portalu zrzutka.pl

/opr. red./