Strona główna 0_Slider Pospolite ruszenie dla Ziemi

Pospolite ruszenie dla Ziemi [FOTO]

0

Z całą pewnością nie jest to już Dzień Ziemi, ale co najmniej Tydzień Ziemi. W całym powiecie świdnickim organizowane były akcje na rzecz środowiska naturalnego. – Tu jest wszystko! Stare słoiki z przetworami, pluszaki, płyty, gruz, opony, ubrania. I tysiące butelek, foliówek, opakowań – wyliczają osoby, które włączyły się w akcie porządkowe.

Hycel

Dwa malownicze zbiorniki wodne na obrzeżach Osiedla Zawiszów w równej mierze przyciągają wędkarzy, spacerowiczów i zwykłych śmieciarzy. Do akcji zainicjowanej przez fabrykę Electroluxa przy współudziale Czystej Świdnicy, włączyło się około 40 osób. Wszyscy mieli pełne ręce roboty. – Masa śmieci! Pluszaki, butelki, płyty, worki, ciuchy. Znaleźliśmy wszystko – mówią Gracjan i Kuba. – Wędkarze raczej po sobie sprzątają, ale jest tu mnóstwo śmieci po imprezach, a widać że „bawią” zarówno młodzi, jak i starzy. Bardzo dużo jest też worków ze śmieciami, które po prostu zostały tu przywiezione – dodają inni społecznicy. Uczestnicy akcji wysprzątali skarpy, nabrzeża, przydrożne rowy. Sprzęt i kontenery zapewniła fabryka Electrolux.

Flesza Nowomłyńska

To posprzątania dawnych fortyfikacji i okolic parkingu przy ul. Ślaskiej zaprosiła Polska2050. Wśród uczestników byli pan Tomasz i pani Jola z trójką dzieci. – Dużo spacerujemy i niestety, widzimy, jak wiele jest śmieci w najbliższym otoczeniu. Dzisiaj jesteśmy tutaj, jutro część rodziny jedzie sprzątać nad jezioro Daisy – mówią. Worki zapewnił Urząd Miejski, służby miejskie odbiorą zebrane odpady. Śmieci zajęły aż 79 worków.

Ul. Mieszka I

Radni świdnickiej Nowoczesnej wraz z rodzinami wysprzątali dzisiaj teren przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy.

Na rzecz Ziemi pracowali także mieszkańcy Białej, Chwałkowie i Tworzyjanowie. W Bystrzycy Górnej z inicjatywy Stowarzyszenia „Trzy Sosny” wysprzątane zostało nabrzeże rzeki Bystrzycy:

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułPszczelarze ze Słotwiny stracili w pożarze pracownię. Potrzebna pomoc
Następny artykułTowarzystwo św. Brata Alberta chciało przejąć niedokończone hospicjum. Jest odpowiedź prezydent Świdnicy