Strona główna 0_Slider Na lodowisku w Świdnicy, w hali sportowej w Strzegomiu będą masowe punkty...

Na lodowisku w Świdnicy, w hali sportowej w Strzegomiu będą masowe punkty szczepień

0

Do 25 kwietnia Świdnica uruchomi punkt szczepień masowych w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej 33. Jego obsługę zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna – informuje Urząd Miejski w Świdnicy. Strzegom już kupił komputery i szykuje halę sportową na cztery stanowiska.

W świdnickim punkcie przygotowanych zostanie kilka stanowisk. Planuje się szczepić około 500 osób dziennie – w miarę pozyskiwania szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Miasto zapewni m.in. obsługę logistyczną, wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy, środki higieniczne, środki ochrony osobistej, lodówki – informuje urząd, ale nie podaje, kto zapewni kadrę medyczną. Nie są również znane inne szczegóły, dotyczące funkcjonowania punktu.

Decyzją wojewody podobny punkt ma powstać także w Strzegomiu. – Sami o to zabiegaliśmy – mówi burmistrz Zbigniew Suchyta. Punkt szczepień zostanie utworzony w hali sportowej przy ul. Mickiewicza. Cztery punkty będą obsługiwane przy współpracy ze Strzegomskim Centrum Medyczno-Diagnostycznym. Gmina zakupiła komputery do obsługi. Informacje o uruchomieniu punktu szczepień zostaną podane na stronie Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

/opr. red./

Poprzedni artykułZmarła Wanda Dobkiewicz, przez wiele lat związana ze świdnickim handlem
Następny artykułPromują lokalne produkty i rzemiosło