Pomimo licznych apeli, kampanii medialnych czy też akcji policyjnych nadal zdarzają się sytuacje, kiedy za kierownicę pojazdu wsiadają osoby pod wpływem alkoholu. Podczas ostatniego weekendu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.
Pierwszy „amator jazdy na podwójnym gazie” został zatrzymany w Strzegomiu przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w piątek około godziny 20.20. Policjanci podjęli interwencję wobec 41-letniego kierowcy samochodu marki Peugeot, którego styl jazdy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wskazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.
17 kwietnia, kilka minut po godz. 01.00 w nocy na terenie Świdnicy funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Interwencję podjęli wobec 25-letniego kierującego samochodem marki Volkswagen. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło u mężczyzny blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie.
W każdym z wymienionych przypadków policjanci uniemożliwili kierującym kontynuowanie jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

![Osiedle Młodych lat 80.XX wieku. Zdjęcia sprzed 40 lat podbijają internet i serca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Osiedle-Mlodych-Swidnica-lata-80.XX-wieku-fot.-Tomasz-Pietrzyk.Daniel-Kaleta-9-238x178.jpg)
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)


![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)




