Strona główna Artykuł sponsorowany Aplikacja HR w nowoczesnej firmie – 7 przyczyn, dla których warto ją...

Aplikacja HR w nowoczesnej firmie – 7 przyczyn, dla których warto ją wdrożyć

0

Choć pandemia koronawirusa to bez wątpienia najważniejszy powód nieustannie rosnącej popularności pracy zdalnej, warto podkreślić, że w niektórych branżach model ten funkcjonuje z powodzeniem od wielu lat. Przedsiębiorstwa, które niechętnie spoglądały dotychczas na taki model pracy, są zmuszone błyskawicznie zrewidować swoje poglądy i nadrobić organizacyjne zaległości. W jaki sposób w procesie tym pomaga nowoczesna aplikacja HR?

Czy aplikacja HR powinna działać w modelu Software as a Service?
Przed poznaniem szeregu korzyści, jakie zapewnia aplikacja HR dla dużych i średnich firm, warto zestawić ze sobą różnice związane z poszczególnymi typami oprogramowania kadrowo płacowego. Do najważniejszych z nich należą rozwiązania typu On-premise oraz Software as a Service, określany również mianem SaaS.

Pierwszy z nich w dużym uproszczeniu porównać można do oprogramowania typu Windows 10 czy Linux – system kadrowo płacowy jest instalowany i uruchomiany na komputerach i infrastrukturze sieciowej firmy, która uiszcza za to jednorazową opłatę. Rozwiązanie to, choć pozornie oszczędne, przerzuca na przedsiębiorstwo cały szereg wydatków, związanych z konserwacją, aktualizacją i utrzymaniem cyfrowej sieci.

Model SaaS działa na zasadzie zbliżonej do stosowanych powszechnie narzędzi biurowych, takich jak pakiet Google dla firm czy Microsoft Office 365. Firma uiszcza stałą, miesięczną opłatę przez cały czas korzystania z usługi, nie musi jednak dokonywać żadnych opłat z tytułu prac konserwacyjnych czy wprowadzania zabezpieczeń. Aplikacja HR w modelu SaaS jest gotowa do użycia wkrótce po dopełnieniu formalności – i to właśnie z tego powodu rozwiązanie to poleca się zwłaszcza tym firmom, które nie mają doświadczenia w zarządzaniu procesami w ramach home office.

1.     Aplikacja HR w modelu SaaS jest zgodna z polskim prawem
Przedsiębiorstwa, które postawiły na oprogramowanie w wariancie SaaS, mogą cieszyć się systemem dostosowanym do warunków zmieniającego się polskiego prawa. Aplikacja HR jest regularnie aktualizowana, a obowiązujące procedury uwzględniają bieżące regulacje.

2.     Oszczędzaj czas pracowników kadrowych
Wśród korzyści, jakie zapewnia aplikacja HR, warto podkreślić skrócony czas obsługi bieżących procesów kadrowo płacowych. Specjaliści mogą realizować swoje zadania szybciej, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne kluczowe działania.

3.     Wyliczanie wynagrodzeń może być szybkie
Kompleksowe oprogramowanie kadrowo płacowe nie mogłoby obejść się bez rozwiązań, adresowanych do specjalistów odpowiedzialnych za wypłacanie wynagrodzeń. Aplikacja HR powinna zapewniać całodobowy dostęp on-line do pasków wynagrodzeń oraz umożliwić wgląd w określony sposób płatności.

4.     Prosta metoda wyliczania urlopów
Wiele firm, które nie miały dotychczas okazji przetestować funkcjonalności, jakie zapewnia wielofunkcyjna aplikacja HR, prowadzi dokumentację urlopową w formie papierowej. Wdrożenie nowoczesnego oprogramowania kadrowo płacowego pozwala wnioskować o urlop za pośrednictwem urządzenia mobilnego – system samoczynnie zadba, aby treść wniosku zgadzał się z przysługującym wymiarem godzin.

5.     Zaplanuj czas pracy specjalistów
Aby odciążyć menedżerów od mozolnych zadań, związanych z opracowaniem grafika pracy, warto skorzystać z narzędzia, które pomoże zautomatyzować ten proces. Aplikacja HR poinformuje kadrę kierowniczą o niezgodnościach, związanych z przekroczeniem norm bądź zbyt krótkim odstępem pomiędzy poszczególnymi zmianami. Jest również nieoceniona w przypadku planowania pracy osób z niepełnosprawnościami czy sprawujących opiekę nad dzieckiem.

Aplikacja HR TETA AIR ma wszystko, czego potrzebujesz
Szukasz oprogramowania, który połączy wszystkie wymienione powyżej funkcjonalności? Cenisz sobie trwałe i niezawodne rozwiązania? Postaw na TETA AIR – system kadrowo płacowy firmy Unit4 i przekonaj się, że aplikacja HR to doskonałe rozwiązanie do codziennej pracy zdalnej.

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKompletnie pijani za kierownicą
Następny artykułZastępca naczelnika prewencji pożegnał się z mundurem