Strona główna 0_Slider Jeziorko Daisy bez śmieci. Zachęcają do wspólnego sprzątania malowniczego zakątka powiatu

Jeziorko Daisy bez śmieci. Zachęcają do wspólnego sprzątania malowniczego zakątka powiatu

0

Połączeniem przyjemnego z pożytecznym ma być akcja zorganizowana przez gminne koło PTTK Teraz Sudety z okazji Światowego Dnia Ziemi. 25 kwietnia wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we wspólnym sprzątaniu Jeziorka Daisy, jednego z najpiękniejszych zakątków w regionie.

fot. Kapacytron/CC-BY-SA 2.5

Turystyczno-ekologiczna akcja sprzątania utworzonego w 1998 roku rezerwatu przyrody Jeziorko Daisy, wchodzącego w skład Książańskiego Parku Krajobrazowego, jest wspólną inicjatywą gminnego koła PTTK Teraz Sudety, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, a także Gminy Świdnica. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do uporządkowania malowniczego terenu przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. – Jeśli środowisko naturalne nie jest ci obojętne i pragniesz w sposób aktywny i zarazem pożyteczny spędzić niedzielę, zapraszamy!

Akcja rozpocznie się 25 kwietnia o godzinie 10.00. – Spotykamy się w trzech punktach: przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa (Mokrzeszów 111), na parkingu przy pętli autobusowej w Pogorzale (Pogorzała 15), na parkingu przy murze dworu w Witoszowie Górnym (Witoszów Górny 15). Każdy z uczestników otrzyma worek na śmieci i rękawiczki. Dla uczestników przygotowany zostanie pamiątkowy znaczek. Impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym w związku z panującą pandemią koronawirusa – informują organizatorzy, którzy na zakończenie akcji przewidują również zorganizowanie wspólnego ogniska. Zapisy na pakiety startowe (rękawiczki, worki i kiełbasa) pod numerem telefonu 608303045

Do regularnego dbania o porządek w lasach oraz udziału w podobnych akcjach zachęcają pracownicy Lasów Państwowych, organizujący podobne wydarzenia ekologiczne. – Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną – przypominają leśnicy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułIlu kierowców ze Świdnicy ma na koncie stłuczkę lub wypadek?
Następny artykułAlkoholowa biesiada na podwórzu, mężczyzna kopiący w drzwi sklepów. Interwencje straży miejskiej