Strona główna 0_Slider Ilu kierowców ze Świdnicy ma na koncie stłuczkę lub wypadek?

Ilu kierowców ze Świdnicy ma na koncie stłuczkę lub wypadek?

0

Mniej niż 20% świdnickich kierowców zadeklarowało spowodowanie co najmniej jednej szkody komunikacyjnej w ostatnich latach. To dało najlepszy wynik w rankingu szkodowości w województwie dolnośląskim.

Eksperci portalu rankomat.pl przygotowali ranking na podstawie deklaracji szkodowości kierowców z 84. największych polskich miast (z liczbą mieszkańców powyżej 50 tys.). Świdnica osiągnęła najlepszy wynik w swoim województwie. Najwięcej kierowców w dolnośląskim zadeklarowało szkody w Głogowie (24,5%). Kolejne miejsca zajmują Legnica (24,1%), Lubin (23,3%), Wrocław (22,6%). W skali całego kraju najwięcej kierowców deklarujących szkody jest w Rudzie Śląskiej (26,1%).

Ile ma lat i czym jeździ typowy szkodowy kierowca ze Świdnicy?

Świdnicki statystyczny szkodowy kierowca ma 45 lat i jeździ Fordem Focusem z 2002 roku. Wyliczono także średnią stawkę dla mieszkańców, którzy w ostatnim roku spowodowali co najmniej jedną szkodę. W Świdnicy było to 813 zł. Natomiast biorąc pod uwagę także bezszkodowych kierowców średni koszt OC w 2020 roku wyniósł 650 zł.

W Świdnicy koszt OC wyniósł 650 zł. Było to o 22 zł mniej od średniej ogólnopolskiej (672 zł). Świdnica uzyskała najniższą składkę w województwie dolnośląskim. Więcej zapłacili mieszkańcy m.in. Jeleniej Góry (681 zł), Wałbrzycha (681 zł), Głogowa (697 zł). Rekordzistą jest Wrocław (918 zł), który także w całej Polsce był najdroższy. Z najtańszych polis cieszyli się mieszkańcy Mielca, którzy zapłacili średnio 505 zł.

Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i dane dotyczące jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się bowiem na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Wrocławia płaci za polisę średnio 918 zł, a mieszkaniec Świdnicy 650 zł – mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

/rankomat.pl, opr. mn/

Poprzedni artykuł11 lat od katastrofy smoleńskiej. PiS uczci rocznicę
Następny artykułJeziorko Daisy bez śmieci. Zachęcają do wspólnego sprzątania malowniczego zakątka powiatu