Strona główna 112 Alkoholowa biesiada na podwórzu, mężczyzna kopiący w drzwi sklepów. Interwencje straży miejskiej

Alkoholowa biesiada na podwórzu, mężczyzna kopiący w drzwi sklepów. Interwencje straży miejskiej

0

Od 2 do 8 kwietnia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 117 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

3 kwietnia 2021 roku o godz. 15.03 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Kraszowickiej. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Udało się ustalić miejsce zamieszkania nietrzeźwego. Został on tam przewieziony i przekazany pod opiekę matki.

4 kwietnia 2021 roku o godz. 18.17 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy dotyczące zakłócania spokoju i spożywania alkoholu w podwórzu przy ulicy Grodzkiej. Dodatkowo biesiadnicy nie posiadali maseczek osłaniających usta i nos. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Jedna osoba została ukarana mandatem karnym. W stosunku do dwóch osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Pozostałych uczestników spotkania pouczono.

5 kwietnia 2021 roku o godz. 18.31 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotycząca zanieczyszczenia rzeki Bystrzyca. Na wysokości żelaznego mostu mężczyzna zauważył, iż przy jednym z brzegów płynie po powierzchni substancja ropopochodna. Natychmiast na miejsce wezwano straż pożarną oraz skierowano patrol straży miejskiej, który zabezpieczył miejsce działania strażaków. Akcja została zakończona o godzinie 20.10. Trwają czynności wyjaśniające w zakresie przyczyny skażenia.

6 kwietnia 2021 roku o godz. 11.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał od pracownicy szkoły przy ulicy Traugutta dotyczące czarnego plecaka leżącego przed wejściem do budynku szkoły. Zgłaszająca obawiała się zbliżyć do plecaka i nie posiadała żadnych informacji na temat jego zawartości. Skierowany na miejsce patrol szybko rozwiązał ten problem. Okazało się, że plecak jest własnością osoby, która sprzątała teren wokół szkoły.

6 kwietnia 2021 roku o godz. 21.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócania spokoju i używania słów wulgarnych na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Patrol potwierdził zgłoszenie. Sprawcą był znany doskonale strażnikom bezdomny, który trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań do wytrzeźwienia. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

8 kwietnia 2021 roku o godz. 2.21 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który idąc ulicą Głowackiego kopał w drzwi sklepów które mijał. Skierowany patrol ujął nietrzeźwego obcokrajowca, który noc spędził w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Po wytrzeźwieniu został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułJeziorko Daisy bez śmieci. Zachęcają do wspólnego sprzątania malowniczego zakątka powiatu
Następny artykułOddadzą hołd ofiarom zbrodni katyńskiej