Strona główna 0_Slider Feralny przejazd w końcu doczeka się naprawy

Feralny przejazd w końcu doczeka się naprawy

1

Będą kilkudniowe utrudnienia, ale w końcu kierowcy odetchną. Fatalny przejazd kolejowy na drodze krajowej nr 35 między Pszennem a Marcinowicami zostanie naprawiony w drugim tygodniu maja.

Przypomnijmy, dwa lata temu rozpoczęły się prace związane z rewitalizację linii kolejowej nr 285, na odcinku z Wrocławia do Świdnicy. W sierpniu 2020 roku została otwarta dla ruchu towarowego trasa Sobótka Zachodnia – Świdnica. Na tym odcinku został położony nowy tor, a także odnowiono blisko 30 obiektów inżynieryjnych, w tym 6 mostów i 3 wiadukty. Obecnie prace torowe prowadzone są na odcinku Wrocław – Sobótka Zachodnia. Zakończenie prac umożliwiających wznowienie ruchu kolejowego na całej trasie między Świdnicą a Wrocławiem przewidziano na koniec 2021 roku.

W ramach kolejowej inwestycji zajęto się również przebudową lub budową nowych przystanków osobowych, a także wymianą nawierzchni na przejazdach kolejowych. Dotychczas zostały naprawione i wzmocnione przejazdy m.in. w Świdnicy na ul. Wałbrzyskiej i Bystrzyckiej. Nadal jednak w fatalnym stanie pozostaje przejazd przez torowisko pomiędzy Pszennem i Marcinowicami. Prowizoryczne naprawy dają krótkotrwały efekt na tej bardzo ruchliwej trasie. PKP PLK zapowiada jednak likwidację uciążliwości i przeprowadzenie właściwego remontu.

Jak informuje wykonawca, długo wyczekiwana modernizacja przejazdu pomiędzy Marcinowicami a Pszennem planowana jest w dniach od 7 do16 maja. W związku z pracami zapowiadane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego, a w końcowym etapie realizacji (w nocy z 14 na 15 maja) objazd przez Marcinowice-Zebrzydów-Kątki – taką informację przekazała gmina Marcinowice.

/red./

Poprzedni artykułApogeum było w środę. Liczba pacjentów z COVID-19 powoli maleje
Następny artykułZ Lechią o trzecie z rzędu zwycięstwo u siebie! [RELACJA LIVE]