Strona główna 0_Slider Apogeum było w środę. Liczba pacjentów z COVID-19 powoli maleje

Apogeum było w środę. Liczba pacjentów z COVID-19 powoli maleje

0

Trzykrotnie w ostatnim miesiącu wojewoda dolnośląski zwiększał liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19, przyjmowanych do świdnickiego szpitala. Od 15 kwietnia miało ich być 95, ale 21 kwietnia to nie wystarczyło. Od wczoraj jest trochę lepiej.

Liczba chorych zwiększa się od początku marca. Zgodnie z ostatnią decyzją wojewody od 15 kwietnia szpital dla osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 przeznaczył 95 łóżek, w tym 5 intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Dodatkowo dla osób z podejrzeniem zakażenia musi być zapewnionych 6 łóżek.

Trzecia fala pandemii mocno dała o sobie znać w ostatnim tygodniu. Jak informuje Łukasz Czajkowski, specjalista ds. marketingu, 20 kwietnia w szpitalu przebywało 91 chorych z potwierdzonym COVID-19, w środę było ich już 97. – Powolny spadek odnotowujemy od wczoraj – mówi przedstawiciel szpitala. – 22 kwietnia mieliśmy 93 pacjentów z COVID-19, dzisiaj jest ich 83. Sześć osób wymaga wentylacji mechanicznej.

Wśród pacjentów są osoby praktycznie w każdym wieku. – To głównie osoby dorosłe, ale chorują wszyscy, od osób bardzo młodych po seniorów – mówi Łukasz Czajkowski.

W powiecie świdnickim od marca 2020 roku z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 266 osób.

/asz/

Poprzedni artykułSkazany wpadł przez brak maseczki
Następny artykułFeralny przejazd w końcu doczeka się naprawy