Strona główna 112 Skazany wpadł przez brak maseczki

Skazany wpadł przez brak maseczki

0

Brak maseczki stał się przyczyną interwencji, która w efekcie zakończyła się zatrzymaniem 39-latka, który nie dotarł do więzienia, a przy sobie miał narkotyki.

Fot. policja
Od początku wprowadzenia stanu epidemii świdniccy policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu  stosują się   do obowiązujących przepisów dotyczących ograniczeń i obostrzeń związanych ze zwalczaniem epidemii koronawirusa. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski   o bezpieczeństwo nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy. Wśród nich był także pieszy ze Świebodzic.

21 kwietnia wieczorem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, patrolując Świebodzice, podjęli interwencję wobec 39-latka, a powodem interwencji był brak maseczki ochronnej. W trakcie legitymowania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Szybko wyszło na jaw, co było tego przyczyną. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 39-latku brunatno-zielony susz. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Jednak nie był to koniec kłopotów 39-latka.

Po sprawdzaniu w systemach policyjnych  okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną i powinien odbywać zaległą karę pozbawienia wolności. 39-latek został zatrzymany i już trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

O jego dalszym losie  zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułUkradł i spalił samochód
Następny artykułApogeum było w środę. Liczba pacjentów z COVID-19 powoli maleje