Strona główna Sport Piłka nożna Z Lechią o trzecie z rzędu zwycięstwo u siebie!

Z Lechią o trzecie z rzędu zwycięstwo u siebie! [RELACJA LIVE]

0

Trzecioligowi piłkarze Polonii-Stali Świdnica bardzo dobrze prezentują się ostatnio na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Biało-zieloni dowodzenie przez trenera Jarosława Pedryca po wygranych 1:0 z Piastem Żmigród i triumfie 4:2 nad Zagłębiem II Lubin postarają się o trzeci z rzędu skalp na własnym terenie. Naszym rywalem będzie wysoko notowana, piąta w tabeli Lechia Zielona Góra. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24 kwietnia, start o godz. 17.00. Organizatorzy jak zawsze zapraszają na RELACJĘ VIDEO LIVE!

W pierwszym pojedynku obu drużyn padło aż sześć goli, a po trzy „oczka” sięgnęli gospodarze. Lechiści wyszli na prowadzenie w 8. minucie (gol samobójczy), ale kilka minut później za sprawą Roberta Myrty doprowadziliśmy do remisu. Jeszcze przed przerwą miejscowym dwukrotnie udało się trafić do sieci, a na listę strzelców wpisali się Szymon Kobusiński i Artur Małecki. Świdniczanie walczyli ambitnie o zniwelowanie strat i w 63. minucie złapali kontakt po trafieniu Grzegorz Borowego. Ostatnie słowo należało jednak do przeciwników, a gola z rzutu karnego na 4:2 strzelił Szymon Kobusiński.

Teraz przyjdzie czas na starcie numer dwa. Nasi piłkarze przystępować mogą do tego pojedynku w niezłych nastrojach. Od pięciu tygodni prezentujemy się naprawdę nieźle i nawet w trzech przegranych spotkaniach wyjazdowych potrafiliśmy napsuć sporo krwi faworytom. Oprócz domowych wygranych z Piastem Żmigród i Zagłębiem II Lubin, ulegliśmy na wyjazdach MKS-owi Kluczbork 1:2, Ślęzie Wrocław 1:2 i ostatnio wiceliderowi tabeli – Polonii Bytom 3:5. Podczas tej ostatniej konfrontacji po raz kolejny pokazaliśmy charakter. Gdy w 80. minucie gospodarze prowadzili zasłużenie 4:0, nikt nie spodziewał się jakichkolwiek problemów dwukrotnych mistrzów Polski. Goście w ciągu czterech minut zaliczyli trzy trafienia i zrobiło się tylko 4:3. W kolejnej akcji sędzia powinien odgwizdać rzut karny dla biało-zielonych, ale finalnie tego nie zrobił, a w samej końcówce bytomianie wyprowadzili kontrę na 5:3. Świdniczanie z dorobkiem 16 punktów wciąż plasują się na dziewiętnastej pozycji w tabeli grupy trzeciej III ligi.

Inaczej wygląda sytuacja zielonogórzan. Lechia przystępuje do pojedynku w Świdnicy w dobrych nastrojach. Drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Sawickiego ma na swoim koncie 37 punktów i znajduje się na bardzo wysokim, piątym miejscu w tabeli. W ostatnim starciu o punkty nasi najbliżsi rywale bezbramkowo zremisowali na własnym obiekcie z rezerwami ekstraklasowego Górnika Zabrze. W środę, 21 kwietnia rozegrali mecz Pucharu Polski ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Przyjezdni po golach Artura Małeckiego i Mariusza Kaczmarczyka z rzutu karnego wygrali 2:0, awansując do półfinału rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski na szczeblu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Lechią Zielona Góra rozegrane zostanie w sobotę, 24 kwietnia. Start meczu na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 17.00. Organizatorzy tradycyjnie zapraszają na bezpośrednią RELACJĘ VIDEO LIVE z tego starcia (FB: MKS Polonia-Stal Świdnica, Youtube: ŚwidnicaMS).