Strona główna 0_Slider Zbliża się wiosenna korekta rozkładu jazdy w Kolejach Dolnośląskich. Wrócą sezonowe połączenia do...

Zbliża się wiosenna korekta rozkładu jazdy w Kolejach Dolnośląskich. Wrócą sezonowe połączenia do Skalnego Miasta

0

14 marca wejdzie w życie sezonowa korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany obejmą również połączenia Kolei Dolnośląskich. W nowym rozkładzie jazdy utrzymana zostanie dotychczasowa siatka połączeń dolnośląskiego przewoźnika, a dodatkowo pojawi się kilkanaście nowych pociągów. W ostatni weekend kwietnia wznowione zostaną cieszące się ogromną popularnością sezonowe połączenia do Czech.

Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce – dodaje.

Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu zmianie ulegną również niektóre oferty handlowe i promocje obowiązujące do tej pory na wybranych trasach. Pełna lista zmian w rozkładzie jazdy oraz ofercie Kolei Dolnośląskich jest dostępna na stronie przewoźnika.

Wracają połączenia sezonowe, będą remontowe utrudnienia

Do rozkładu jazdy wracają cieszące się ogromną popularnością sezonowe połączenia do Czech. Od 24 kwietnia pasażerowie będą mogli wyruszyć w podróż do Skalnego Miasta w Adrspachu oraz do TrutnovaUruchomienie połączeń sezonowych do Czech to dla nas naturalny krok po przywróceniu kursowania połączeń międzynarodowych w styczniu. Pasażerowie chętnie z nich korzystają mówi Bartłomiej Rodak.

W związku z zaplanowanymi pracami remontowymi i modernizacyjnymi na wybranych odcinkach czasowo pojawi się komunikacja zastępcza. Autobusy za pociąg wyjadą na drogi na kilku trasach:

  • Trzebnica – Wrocław Pawłowice w dniach 20-21 marca,
  • Oleśnica – Oleśnica Rataje w dniach 10-19 kwietnia,
  • Gorlitz – Zgorzelec – Lubań Śl. – Gryfów Śl. w dniach 4-10 czerwca,
  • Kłodzko – Nowa Ruda/Wałbrzych Miasto w dniach 18-24 marca,
  • Kłodzko – Międzylesie – Lichkov w dniach 15-30 kwietnia,
  • Strzegom/Jawor – Legnica w dniach 20 maja – 2 czerwca.

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 1000 podpisów w obronie szkół specjalnych. Akcja dzisiaj przed świdnickim centrum handlowym
Następny artykułPrzejście nad zalewem zamknięte [FOTO]